Heinäluoman päästövero

Siittä oli kova hehkutus vuonna 2008, kuinka Suomen autokanta uudistuu radikaalisti Maaliskuussa 2011. Nyt on se hetki ja kysynkin mitä mieltä olette tästä Heinäluoman uudesta veroitusmallista?
1124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Autorasismia.

Ihan typerää rahastusta koko Ilmastonmuutos. Ja eikös sen Heinäluoman nimi oo Eero?? Kyl se on miehekkyytensä menettäny vähä niinku moni muuki nykäpäivänä. Jos EU:ta CO2 niin haittaa ni eikö ne yhtään ajatellu, että minkä verran kaikkien uusien muoviautojen valmistuksessa tulee päästöjä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


EEHeinis kirjoitti:

Siittä oli kova hehkutus vuonna 2008, kuinka Suomen autokanta uudistuu radikaalisti Maaliskuussa 2011. Nyt on se hetki ja kysynkin mitä mieltä olette tästä Heinäluoman uudesta veroitusmallista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu