syyttävät siitä Suomen lainsäädäntöä. Hyvä juttu, mutta vaatii "pakkoruotsin" jonkinlaista hallintaa että ymmärtää jutun. ;o)
http://www.expressen.se/nyheter/avslojar/1.2355342/viking-line-vi-har-ingen-rattighet-att-ga-in-i-hytterna
http://www.expressen.se/nyheter/avslojar/1.2355342/viking-line-vi-har-ingen-rattighet-att-ga-in-i-hytterna
Vastaukset 2
Vanhimmat
on ne ongelmat ruotsalaisilla taas. ei voisi poliisi vaikka selvittää niitä rahakuljetusryöstöjä tuonkin sijaan?
>>Sedan kvarstår problemet att polisen måste veta exakt när brottet begås för att veta om det sker i Sverige, Finland eller på internationellt vatten.>>
ja miten tuo sitten laskettaisiin? aktin alkamispaikan vai päättymispaikan mukaan? jos akti alkaa ruotsin puolella, mutta maksu vasta suomen puolella, olisiko rikos vai ei?
Eiks toi laivayhtiö harjoita paritusta tossa kun vuokraa hytin seksiin? Noin jos lainsäädäntöä viitsis vähän ajanmukaistaa niin laivathan vois tosiaan kätevästi toimia bordelleina.