Syön Diane Nova-pillereitä. Otin viimeisen pillerin torstaina, eikä kuukautisia ole vieläkään kuulunut (maanantai). Aiemmin olen syönyt Yasmin-merkkisiä pillereitä ja niiden kanssa kuukautiset alkoivat kahden päivän kuluttua viimeisestä pilleristä. Pitäisikö olla huolissaan raskaudesta? Paketissakin lukee, että kuukautisten pitäisi alkaa 2-3 päivän kuluessa viimeisestä pilleristä...
Menkat myöhässä taukoviikolla
aaaaaaaaaaaaaaaaapua
41676
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
No ei tarvitse olla huolissaan. Ne voi alkaa vasta taukoviikon lopullakin.
ettei teksti ollutkin "useimmiten 2-3 päivän kuluessa". Vaikka suurimmalla osalla näin tapahtuisikin niin se ei tarkoita että siinä olisi mitään ihmeellistä, vaikka sinulla vuoto alkaisi minä tahansa toisena päivänä. Joskus vuoto voi jäädä kokonaan tulematta, eikä siitä ole mitään haittaa.
Jos olet vasta vaihtanut pillerimerkkiä niin kehosi totuttelee vielä muutenkin uuteen pillerimerkkiin ja asia voi tasoittua pitemmällä aikavälillä.
Minullakin loppuu pillerit yleensä torstaina ja tyhjennysvuoto alkaa vasta maantai aamuna yleensä. Uskon, että riippuu paljolti mitä merkkiä syö ja miten oma keho tyhjennysvuoden "määrää". Syön Merciloneja.
Kiitos! Kyllä ne kuukautiset sieltä tulivatkin, että turhaan stressailin. :)