Heippa..
kävin viime viikolla poistattamassa luomen niskastani kun revin sitä vahingossa koko ajan.. samalla kysyin lääkäriltä (terv.keskus lääkäri) selässä olevasta melkein mustasta (todella tumman ruskea) luomesta mutta hän sanoi että on ihan hyvänlaatuinen.. jotenkin en vain saa ajatusta pois mielestäni että olisi pahanlaatuinen kun on sen värinenkin.. vaikka on aivan pyöreä ja tasareunainen eikä koholla ihosta n. 3-4mm leveä..
haluaisin kuulla onko muilla näin tummia aivan tavallisia luomia? luomi on ollut vuosia selässäni ja ei ole mielestäni kasvanut.. mutta helpottaisi kuulla että näin tummia luomia voi olla aivan tavallisiakin..
Musta luomi
1
412
Vastaukset
- Antssku
Heippa
Itselläni on myös muutama hyvin tumma,lähes musta luomi.Hyvin pieniä ja ollut mielestän aina.Nyt epäilen kuitenkin onko hyvänlaisi tai onko toinen jotenkin tummempi vaan keskeltä.Tuohon hieman sekavamman väriseenkään en ole vuosiin niin kiinnitänyt huomiota ja varmaan se on aina tuollanen ollut.Mutta toisaalta olen menossa juuri alapään limakalvoilla olevan tumman luomen poistoon ja tuntuu että tutkin nyt liiankin tarkkaan muutkin luomet..En ole näistä luomista koskaan kysynyt ja nyt tuntuu ajatukset niissä liikaakin kiertävän.Aiemmin en ole niihin mitään huomiota niin kiinnittänyt.Kai niitä voi olla kaikenlaisia,värisiä ja mallisia.Kunhan ei muuten oireile tai äkkiseltään muutu..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."
Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka1073215GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad?
GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad? Tänään jännittävä finaalilähetys431177- 831152
Tämä on kyllä heittämällä erikoisin ihmissuhde mitä on koskaan ollut
Hulluinta on se että ei edes ole varsinaista suhdetta minkäänlaista, mutta tuntuu kuin olisit elämässäni mukana koko aja531092Helikopteri pörrää ja POLIISIT on eristettynä pururadan vieressä!
Suojatehtävä pitää kiireisenä. Kulut ovat kovat!351032- 67878
- 45867
Tunnustan
Vaikka peitän sen erittäin hyvin niin tunnustan että pidän sinusta erittäin paljon, mieheltä naiselle39862- 53857
Autolla puuhun
Halapahallin kohilla auto puuhun, lujaa on tultu ja ei oo pysyny hallinnassa. Taisipa olla lundin pojan auto, eipä tainn24851