Saksalaislehti tuo oman panoksensa E-10 soppaan. Viisas toki välttää ilman lehtiäkin. Jos kaikki olisi kunnossa bensassa, ei olisi moista kohuakaan.
http://www.iltasanomat.fi/autot/Saksalaislehti Suomessakin on parempi välttää E10tä/art-1288374322498.html
http://www.iltasanomat.fi/autot/Saksalaislehti Suomessakin on parempi välttää E10tä/art-1288374322498.html
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ei savu ilman tulta. On se vaan kumma, että tietokone testerin mukaan auton kaikki anturit, tunnistimet ja moottorinohjaus boksi on kunnossa. Siitä huolimatta E 10 Bensiini aiheuttaa tyhjäkäynnin heijaamista ja kylmä käynnistys vaatii useamman starttauksen. Ongelmat loppuivat, kun tankasin 98 E 5:ta.
En ainakaan ala ehdointahdoin rikkoa autoani tuolla paskalla bensalla.
Kaveri käytti hetken e10.ä, auto nyki jatuvasti ja sammui liikennevaloihin useasti, ja aiheutti samalla vaaratilanteita, ei ole sen jäljeen kussukkaan tankkiin.
Niin. Enpä suosittele kellekään. Käyntiinlähtö on ollut huonompaa.