No niin nyt päästään asiaan.
Siis EU on niin niin kompassa tuon setä Amerikan kanssa kun olla voi.
Koko EU-systeemi vain tukee tätä öljynrosvoustoimintaa.
Kyllä taas on annettu apua siellä Kaddafin vastustajapuolelle ja rutkasti ja lissää tullee niin kauan että öljyt on USA:n ja juoksupoikansa EU:n likasissa käsissä.
On se kumma että Suomikin on niin innokkaasti aina lähettelemässä apujoukkoja aina sinne missä USA rosvoilee öljykenttiä.
Suomi on epädemokraattinen maa, koska kansa ei halua että lähetetään sotilaita noihin sotamaihin Irakiin ja Afganistaniin.
Ne eivät ole enää siellä turvaamassa rauhaa vaan sotimassa Amerikan maailmanvalloituksen puolesta.
Suomen hallitus toimii diktatuurisesti kansan tahtoa vastaan.
Siis EU on niin niin kompassa tuon setä Amerikan kanssa kun olla voi.
Koko EU-systeemi vain tukee tätä öljynrosvoustoimintaa.
Kyllä taas on annettu apua siellä Kaddafin vastustajapuolelle ja rutkasti ja lissää tullee niin kauan että öljyt on USA:n ja juoksupoikansa EU:n likasissa käsissä.
On se kumma että Suomikin on niin innokkaasti aina lähettelemässä apujoukkoja aina sinne missä USA rosvoilee öljykenttiä.
Suomi on epädemokraattinen maa, koska kansa ei halua että lähetetään sotilaita noihin sotamaihin Irakiin ja Afganistaniin.
Ne eivät ole enää siellä turvaamassa rauhaa vaan sotimassa Amerikan maailmanvalloituksen puolesta.
Suomen hallitus toimii diktatuurisesti kansan tahtoa vastaan.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Joo se että saa äänestää ei ole mitään demokratiaa os hallitus sitten tekee päätöksiä joita kansa ei hyväksy ollenkaan, eli toimii kansan enemmistötahtoa vastaan.
Suomi on epädemokraattinen, samoin USA ja koko EU, niin että tuskin nää voivat mitään okeeta demokratiaa muualle viedä, mutta öljyrosvoaminen onnistuu varmasti paremmin.
Voi surkeaa miten tuohon EU:hun on sotkeuduttu.
NATO ja EU, sehän on koko LÄnsimaitten yhteinen rintama, mitäs siinä paljon on öljymailla vastaan laittaa.
Varsinkin kun on ensin riistuttu aseista nämä maat, kuten Irakisa ja Libyassa on tehty.
Näinhän USA kumppaneineen toimii: ensin riisutaan aseista joku öljymaa varsinkin jos siellä on ölykentät kansallistettu, tehdään kauppasaartoja niin että maa kurjistuu, aseistariisunnan palkkana luvataan rauhaa ja sitten! Sitten hyökätään maahan, tapetaan hallitsijat jtai syöstään ne maanpakoon ja sitten rosvotaan öljykentät.
Nyt on vuorossa Libya, sitten kait Iran, kuhan saadaan ensin sieltä kaikki mahdollinen puolustuskyvykkyys pois.
Irakissahan on jo tapettu hallitsija ja rosvottu öljyt ja kaikki tämä nyt sitten suojataan EU:nkin ja Suomenkin avulla lähettämällä sinne taistelujoukkoja!
Kaikki tämä on sietämätöntä ja kauheaa ja mykistyttävää.
Missä on vastarinta tällaiselle karmealle toiminnalle?
Ainahan on ollut olemassa vastarintaliikkeitä, missä ne nyt ovat?
ALAS USA IMPERIALISMI!
Tiedonantajan toimituksessa on taas YÖ VALVOTTU!!!!
Milloinkohan nämä punaluuseri joutuvat lopettamaan kansan viisastumisen myötä, onhan SKPn kannatus nytkin jo melkein nollilla00000!!!!
Palstan viesteistä 70-80% lähtee TAn tietsikoista yötä päivää!!!!!
Rakkikoira "tasoista" propagandaa, kaikkea Länsivastaista agitaattioita on ollut kommunistien PÄÄAIHEENA kautta historian!
Tää kansa on kusetettu ensin EU:hun, missä tällä kansalla ei oo mittään valtaa ja sitten vielä USA:n öljynrosvousretkille. Voala!
Demokratia hukassa.
Kuinka moni suomalaisista ÄÄNESTÄISI Irkissa ja Afganistanissa SOTIMISEN puolesta ja nyt vielä tää Libya!
Kaddafi, pidä puolesi jotta ölyt säilyvät kansallistettuina ja että voit jatkossakin määrätä oman maasi asioista.
Toisilla ei ole siellä mitään tekemistä.
Kyllä näissä voi totuus olla juuri se mitä täällä kerrotaan, ei ole kiinni skp:stä tai muutakaan puolueesta mistä totuus tulee.
Ja siellähän ne rajalla jo kyttäävät että saisivat lähteä taas tappamaan.
USA, Ranska ja Britannia ovat erityisemmin soluttautuneita jo kapinalliten joukkouhin.
Lue vaikk Iltalehdestä, ei oo mun keksimää.
Silmät öljyn perään kiiluen siellä taas suunnitellaan, EU ja Stubbikin mukana, että miten sitä taas päästäs sitä demokratiaa sinne kylvämään, kun katsoo jälkiä Irakissa, niin kuolemaa sinne eniten on kylvetty, ja öljykentät on rosvottu ja maan hallitsija on murhattu.
Siis rikottu kaikkia kansainvälisiä sääntöjä, ja ei kuitenkaan viety Bushia Haagiin.
Muia sinne kyllä viedään, miksei Bushia?
Kyllä EU,n velvollisuus on toimia yhdessä Suur,valta USA,n kanssa. "Salut" Ja niin kauan kuin Obama politiikka on vallassa, joudumme noudattamaan Amerikan tahtoa, toimimalla rauhanturvaajina siellä minne Nato meidät määrää. "Salut"
Oletko täysin menettänyt järkesi!
Meidän ei ole pakko osallistua näihin öljynrosvoustalkisiin laisinkaan, ei tipan tippaa, mitä sinä öriset?
Sielä on jo ohjukset suunnattuna Libyaan ja paljon on aseita noilla raasuresu-porukoilla, jotka toimivat USA:n ja Naton Ja nyt EU:nkin avustamine ja tukemina.
USA, Britannia ja Ranska ovat jo siellä kapinoitisjoitten seassa soluttautuneena.
(Libyan ulkoministeri).
Niin että kohta se röyhkeä ja täysin lainvastainen öljynrosvousoperaatio alkaa.
Niin on sitten demokratiaa taas saatu puukoin ja kirvein vietyä Libyaan samalla kun on hokuspokus heidän öljykenttänsä nyt meidän pivossa.
SImsalabim. Kivaa tää demokratian vieminen.
On se niin hauskaa huomata,kuinka Yhdysvaltojen johtamat kulttuuri-imperialistit
menettävät jatkuvasti arvovaltaansa Lähi-idässä.Juuri tämä tie on Jumalasta.Näin
ollen Yhdysvallat häviää kaikki miehityssotansa,jolloin hajoaa jopa YK.Samalla
kansat luopuvat pahuudesta ja lopulta myös rahasta.Onko teillä sielunlaissa kenties joitain parempia ehdotuksia Jumalan rajattomassa universumissa,taivaassa?