Eli haluaisin ylläpitoon lv / sh tai pvn. Tallipaikkana meillä olis semmonen kiva pikkunen talliyksiö jossa yksi lämmin karsina. Mieluiten ratsukäyttöinen pieniin seurapiiri kisoihin ja harrastekäyttöön muutenkin. Semmoinen hevonen joka olis ruuna tai tamma, max. yli 10-vuotias varusteineen. Kuljetus tapahtuis kotitallilta. Tulis ainakin 2 säkkiä kauraa mukaan, harjoja ja loimi (2kpl) Jos varusteista vaaditaan hintaa, voin pulittaa 20€ satulasta, suitsista 10€ ja pinteleitä/suojia tallista löytyy. Aitaus on tienvieressä, mutta kestävä. Siinä on ollut edellinenkin hevonen joka nyt on etelässä. Eli mielellään lapista, ja semmoinen joka on perusterve. Koko kevääksi, ja kesän aluksi. n. 2 kk maaliskuusta - kesäkuuhun. Soittele: puh. 0400-293726, Henna (:
Halutaan ylläpitoon kevääksi/kesän aluksi!
hevosenhaluaja
0
149
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1562697
- 2011987
- 711736
- 921648
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91461Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.361392- 781133
- 811050
- 951019
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes193966