LAser tilkka

ruut12

Moi, haluisin tietää jonki näköstä hintaa alaluomen rasvan laserpoistosta ? Jos jollain kokemusta.

12

6171

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olin Tyhmä

      Minulla on huono kokemus Laser Tilkasta. Yläluomen rasvanpoistosta tullut mustelma kesti n. kuukauden, puoli poskea meni mustaksi vaikka leikkaus tehtiin laserilla. Arpi tuntuu ja vaikka leikkauksesta on vain pari vuotta, roikkuvat luomet taas. Pelkkää rahastusta.

      • Mielipiteeni135

        Kuka oli leikkaava kirurgi? Noissa sairaaloissa leikkaa yleensä useampikin plastiikkakirurgi, ja heidän välillään on lähes aina jonkinlaista laatuhajontaa. Pelkän sairaalan nimi ei vielä kerro paljoakaan.


    • laser vai RF

      Tilkassa varmaan pitkä kokemus. Laser tosin hieman vanhentunut silmäluomileikkauksissa, RF syrjäyttänyt jo useampi vuosi sitten vastaavissa hoidoissa.

      • RF

        Mikä on RF?


      • .
        RF kirjoitti:

        Mikä on RF?

        Tässä yhteydessä RF tarkoittaa radiotaajuusveistä. Kyseessä on neulamainen "veitsi" johon johdetaan radiotaajuinen energia joka kudoksia leikatessaan polttaa samalla verisuonet kiinni.


    • RF.

      Wikipedian mukaan radio frequency eli radiotaajuus tai siis korkeataajuus. Kirurgiassa nykyisin paljon käytetty. Laserista poikkeaa siten, ettei tule sädettä (ei tarvitse suojata silmiä) ja sen aiheuttama lämpövaurio vähäisempi. Plastiikkakirurgiassa ja silmäluomikirurgiassa paljon käytetty järjestelmä.

    • Nimetön75

      Minun kokemukset laser tilkasta ovat huonot, en suosittele paikkaa, löydät varmasti jonkun toisen paikan.

      • MenossaMukanaEhkä

        Mikä Laser Tilkassa oli huonoa? Olen menossa sinne siksi olisi kiva, jos viitsisit vastata. Kiitos jo etukäteen.


      • Silmäpussi

        Tänään kävin Laser Tilkassa alaluomen rasvatyrän poistossa, Kai Lassila teki. Palvelu oli hyvää ja henkilökunta ystävällistä. Itse toimenpide helppo ja nopea, puolisen tuntia kesti. Hintaa tuli vähän päälle 1600€. Tähän mennessä ei moitittavaa. Hieman on mustelmaa silmien alla, hyvin pientä jomotusta tuntuu.


    • idiootti123

      Kai Lassila teki tiiminsä kanssa maailman tähän asti vaikeimman kasvojensiirto operaation. Varmasti yhden silmäpussin osaa fixata vaikka sokkona.:)

      Kävin Tilkassa Tiia Pihlajamaalla pari vuotta sitten. Yläluomista napsaistiin puudutuksessa noin milli tai kaksi. Miinusta antaisin kovasta kiireestä ja siitä, että Tiia tuli paikalle 90min myöhässä kuulemma shoppailun takia! Vähemmän potilaita ja jälki olisi varmasti 100%.

      Itselläni ei tullut mustelmia taikka kipuja. Liikkuvat luomet olivat violetit noin 2-3viikkoa, mutta niitä tuskin kukaan huomasi. Silmäluomesta parempi ottaa vähemmän, jotta ilme näyttää luonnolliselta. Jos otetaan kaikki rasva sinusta tulee helposti leikatun näköinen, mikä vanhentaa eikä nuorenna! Lisäksi ihan silmän toiminnan sekä suojan kannalta kaikkea rasvaa ei pidä poistaa. Silmässä kuuluu olla vähän rasvaa varsinkin pakkasilla.

      Sanoin Tiialle, että tulen mieluusti ottamaan lisää rasvaa pois vaikka parikin kertaa kuin että otettaisiin kerralla liikaa. :)

    • idiootti123

      Sori. Olin nähtävästi lukenut lekurin nimeksi "Lassus", mutta varmaan ihan ammattitaitoinen tämä Lassilakin.:)

    • idiootti123

      Ainiin. Minulta myös kysyttiin millä tekniikalla haluan leikkauksen? Päädyin täysin tavalliseen veitseen. Sen etuna oli muistaakseni just se, että arpi jää varmemmin näkymättömäksi (jos muistan enää oikein).

      Minusta parantuminen normi puukolla oli varmasti sama kuin jos olisi käytetty tuota RF taajuutta. Silmän iho on niin ohutta, että oikealla tekniikalla ainakin omat haavani menivät kiinni käytännössä heti, samoin kuin jokin pikku haava kädessä. Toki sain tikit, mutta mitään vuotoa ei ollut (eikä varmasti kuulu ollakaan).

      Kokemukseni perusteella EN SUOSITTELE MUITA toimenpiteitä samaan aikaan (esim. alaluomia). Tuo muutama millikin nimittäin vaikuttaa yllättävän paljon, että kannattaa odottaa vuosi jos tekee jotain muuta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."

      Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka
      Kotimaiset julkkisjuorut
      105
      3163
    2. GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad?

      GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad? Tänään jännittävä finaalilähetys
      Voice of Finland
      43
      1167
    3. Arvaa miten paljon

      Haluan sua?
      Ikävä
      83
      1142
    4. Tämä on kyllä heittämällä erikoisin ihmissuhde mitä on koskaan ollut

      Hulluinta on se että ei edes ole varsinaista suhdetta minkäänlaista, mutta tuntuu kuin olisit elämässäni mukana koko aja
      Ikävä
      52
      1075
    5. Helikopteri pörrää ja POLIISIT on eristettynä pururadan vieressä!

      Suojatehtävä pitää kiireisenä. Kulut ovat kovat!
      Pudasjärvi
      33
      1011
    6. Mitä toiveita ja ajatuksia sulla

      On kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      67
      878
    7. Luuletko, että löydämme vielä

      Yhteyden takaisin? Miehelle ....
      Ikävä
      53
      857
    8. Tunnustan

      Vaikka peitän sen erittäin hyvin niin tunnustan että pidän sinusta erittäin paljon, mieheltä naiselle
      Ikävä
      39
      852
    9. Mikä teki vaikutuksen

      että ihastuit kaivattuusi? 🔥
      Ikävä
      45
      847
    10. Autolla puuhun

      Halapahallin kohilla auto puuhun, lujaa on tultu ja ei oo pysyny hallinnassa. Taisipa olla lundin pojan auto, eipä tainn
      Oulainen
      24
      831
    Aihe