Joku ajattelee sinua.
Joku haluaa että sinulla menee hyvin.
Joku odottaa sinua.
Joku haluaa keskustella kanssasi.
Joku haluaa ilahduttaa sinua.
Joku haluaa kuunnella murheitasi.
Joku lohduttaa sinua kun itket.
Joku ihailee sinua.
Joku haluaa olla ystäväsi.
Joku haluaa että sinä olet hänen ystävänsä.
Joku haluaa luottaa sinuun.
Joku haluaa kertoa sinulle suruistaan.
Joku haluaa ymmärtää sinua silloinkin kun on ollut huono päivä.
Ajatusten pienet enkelit, ne vain tulevat ja ne lähetän luoksesi, ystävyydellä ...
Tämän saman kirjoitin chat-keskusteluun, se ei kait kuulunut aihealueeseen kun se oli poistettu.
Joku haluaa että sinulla menee hyvin.
Joku odottaa sinua.
Joku haluaa keskustella kanssasi.
Joku haluaa ilahduttaa sinua.
Joku haluaa kuunnella murheitasi.
Joku lohduttaa sinua kun itket.
Joku ihailee sinua.
Joku haluaa olla ystäväsi.
Joku haluaa että sinä olet hänen ystävänsä.
Joku haluaa luottaa sinuun.
Joku haluaa kertoa sinulle suruistaan.
Joku haluaa ymmärtää sinua silloinkin kun on ollut huono päivä.
Ajatusten pienet enkelit, ne vain tulevat ja ne lähetän luoksesi, ystävyydellä ...
Tämän saman kirjoitin chat-keskusteluun, se ei kait kuulunut aihealueeseen kun se oli poistettu.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Ei kukaan tunne ei tiedä minua .
Olen täysin yksinäinen ei ole edes sukulaisia .
Tuttujakaan ei ole
Yksin olen .
Siispä päättely - Sinun kirjoituksesi on satua, tosi kaunista satua ja utopiaa
Monikin yksinäinen on löytänyt chatista useitakin ystäviä ja silloin se ei ole satua vaan todellisuutta. Miten paljon itse suostut itsestäsi antamaan, sen saat kaksinverroin takaisin,:).
Niin ainakin teoriassa.
voi tulla henkisesti korville, kaksinverroin siis
Amerikkalaista unelmaa siitä että kaikilla on ystävä ja että kukaan ei jää yksin ja että maailma on hyvä. Avaa silmäsi tyttöseni oikeesti on juuri päin vastoin.
Kuulepas Aapeli, mitä jos tää olikin kirjoitettu
jollekin tietylle.. ei ollenkaan pinkkiä unelmaa silloin ))
se oli kirjoitettu jollekin tietylle, kuten sinullekin, jos ajattelet jostakin ystävästäsi chatissa kuvailemallani tavalla, samoin joku ajattelee myös sinusta,)).
on usein muuta kuin pinkkiä unelmaa, *katselee vaalenpunaisten lasien läpi* mutta hyvyys lähtee omasta itsestään, sittenkin,:).
ei se taika oikeesti toimi, että jos ajattelet jota kuta hän ajattelee sinua. Kysy vaan montako kertaa joku taas tänäänkin odottaa turhaan jota kuta chatissa. On pinkkiä, oikein ruusun punaiset lasit silmilläs tyttö pieni.
hyvyys voi lähteä omasta itsestäs mutta siihen se sitten voi jäädäkin ja usein jääkin. parempi olla aktiivinen ja toimia asian eteen kuin istua ja odottaa että hyvyys leviää, tyttö pieni.
ajatukset ja sitten teot, niin saadaan se "hyvyys" leviämään, vaikka aina se ei onnistu, tai niitä ei ole mahdollista toteuttaa,:)).
perustuu molemminpuoliseen luottamukseen. Chatissa tapaa erilaisia ihmisiä niin kuin livessäkin, vaikka ei oltaisikaan ihan sydänystäviä voi silti toiselle toivoa elämässään hyvää, eikö?.
Ehkä ei pitäisi asettaa vaatimuksia toisille, säästyy turhilta pettymyksiltä ja odottamisilta, vapaaehtoistahan tämä on,)).
Aapeli, älä oo kyyninen :))
Siinä oot oikeassa, että aktiivinen on hyvä olla.
Mutta kyllä iloinen ihminen levittää ympärilleen
hyvää mieltä, hän on sillä tavalla aktiivinen.
Räpyttelin silmiä pariinkin kertaan lukiessani.
Noista vois poimia vaikka yhdenkin kohdan,johon uskoo ja hymy hiipii varkain suupieliin ja saa silmät tuikkimaan:)
*hymyillen lähettää muutaman ajatusenkelin*
harmi vaan että niin monet ovat kyynisiä.
On surullista olla itse iloinen ja onnellinen, kun sitä ei toiset huomaa. Harmi, että liian moni ajattelee, kell onni on - se onnen kätkekööt. Sillä kyllä kuitenkin ilo ja onni ovat asioita, jotka tarttuvat vähitellen hyvinkin surulliseen mieleenkin, kun sitä on riittävästi ympärillä, olipa se sitten livenä tai chatissa...(Tosin kyllähän terve mieli kokee välillä suruakin)
ja taphtumien kautta että ei se niin ruusuista ole .Nuorena on kuvitellmia ja utopistisia ajatuksia siitä miten niin kaunis voi olla ja viaton maailma
Kyllä sitä putoaa jokainen sieltä alas ja mitä pehmeämmäss pumpulissa on ollut ja utopistisessa maailmassa korkealla sitä kovemmin sieltä alas todellisuuten kolahtaa aikanaan
Noinkin on, mutta iän myötä oppii myös löytämään
iloa elämään, nauttimaan päivästä ja hetkestä, ja
tuottamaan hyvää mieltä toisillekin. Näin minulla
ainakin. Pienistäkin asioista voi nauttia ja ilon tuottaminen toisille tuo sitä itsellekin.
vai mitä ihmetä yritätkö tosissas
opettaa ns"isääs kuselle"
Elämänmyönteisyys ei ole naiivia,
realismismi ja elämänmyönteisyys eivät
ole toistensa vastakohtia, vaan kulkevat
hyvinkin käsikädessä.
Moikka!
Olet aika oikeassa IloineN. Joskus käy, tai aika useinkin, että eämän onnen löytää etsimällä.
Minäkin etsin ja löysin.
Joku odotti minua chatissa.
Odotti ja ajatteli.
Minä odotin ja ajattelin.
Kirjoiteltiin, tutustuttiin..
Tavattiin...seurusteltiin,
nyt mennään juhannuksena naimisiin.
Ilman chattia ei oltaisi koskaan tavattu!!!
olen iloinen puolestasi ja lämpimät onnittelut sinulle, *halaa* niin eihän sitä koskaan tiedä mistä sen rakkaan kohtaa, sinä löysit hänet täältä chatista ja hän sinut, joskus elämä yllättää iloisesti,))
..löysin chatista ihanan miehen. Ollaan seurusteltu vuosi. Ollaan onnellisia ja rakastuneita.