Afrikkalainen raiskaaja liikenteessä

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011031713385184_uu.shtml

"Teosta on vangittu vuonna 1975 syntynyt, Suomessa pysyvästi asuva gambialaismies. "

"Poliisilla on syytä epäillä, että tapauksia on useampia kuin nyt ilmitulleet. "

Eipä oikeastaan enää jaksanut enää yllättää. Jotain näille kuitenkin pitäisi tehdä. :) Mutta vaalit on tulossa...
9121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

"Päijät-Hämeen poliisi etsii kolmea miestä, jotka ampuivat paukkupatruunoita kohti ulkomaalaissyntyistä pizzerianomistajaa Lahdessa keskiviikkoiltana. Rikoskomisario Jari Kiiskinen pitää tekoa rasistisena provokaationa, sillä tekijöillä ei ilmeisesti ollut aikomustakaan aterioida.

Tähtäimeen joutui Lahden kaupunginvaltuutettu, mutta sitä eivät uhkailijat välttämättä tienneet.

Kolme miestä tuli Tonttilan kaupunginosan pizzerialle iltaviiden jälkeen. Suunsoittoa seurasi muutama laukaus ravintolan ulkopuolella ja sen jälkeen vielä käsirysy.

Tekijät ehtivät paeta punaisella autolla ennen virkavallan tuloa. Poliisi löysi maasta paukkupatruunoita.

Juttua tutkitaan laittomana uhkauksena, vaaran aiheuttamisena ja pahoinpitelynä.

Epäillyt ovat ilmeisesti suomalaisia, iältään 20–30-vuotisia. Kiiskinen kehottaa miehiä ilmoittautumaan, koska valvontakameran hyvät kuvat johtavat joka tapauksessa kiinniottoon.

Tahallaan sytytetty tulipalo vaurioitti samaa ravintolaa kymmenen vuotta sitten. "

Eipä oikeastaan jaksanut enää yllättää. Jotain näille rasisteille pitäisi tehdä. Mutta vaalit on tulossa :)

Äänestä
  • näidenkin olevan gambiinasta ?
    Karkoittaa ne pitää kaikki.

    Äänestä

"Epäillyt ovat ilmeisesti suomalaisia"
Tampereen pizzapolttajatkin olivat"ilmeisesti suomalaisia" eduskunta tasolta asti.
Välttämäti nämä ei ole kanta suomalaisia.
Eipä tosiaankaan yllätä kommentit hyysäriltä lipposen tyyliin.
Hyysärit onneksi saadaan kuriin vaalien jälkeen.

Äänestä

Tampereen tapaus oli toinen tapaus.

Äänestä

ei ole julkaistu koska siinä selviäisi mahdollisesti monta asiaa ?

Äänestä

Syntyperä tulee julkaista AINA !
Muuten asioita salataan ja raiskauksia rikoksena vähätellään.
Siis uhrista ei välitetä silloin jos raiskaajan syntyperää ei tuoda julki.
Jos tekijä on ilkomaalaistaustainen, niin karkotus maasta ikuiseksi ajaksi on VÄHINTÄ, mitä voidaan tehdä.
Ei sitten raiskaa uudestaan suomalaista täällä.

Äänestä

afrikasta saavat tehdä mitä tahansa, niiden rikoksiin puuttuminen on rasismia.

Äänestä

sille itselleen tai koirille.
Pikaisesti tuo on häädettävä takaisin gambiaan, mieluiten uimalla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


taas.... kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011031713385184_uu.shtml

"Teosta on vangittu vuonna 1975 syntynyt, Suomessa pysyvästi asuva gambialaismies. "

"Poliisilla on syytä epäillä, että tapauksia on useampia kuin nyt ilmitulleet. "

Eipä oikeastaan enää jaksanut enää yllättää. Jotain näille kuitenkin pitäisi tehdä. :) Mutta vaalit on tulossa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu