Pienempiä sähkölaskuja...

... olisi kiva saada. Tai jopa myyntituloja sähkön myynnistä. Eli oma pienvoimala olisi kivajuttu mutta kun se ei ole sallittua.
Keskusta, Pekkarinen ja syöttötariffi haluavat estää sen. Suosivat mielummin ydinvoimaa ja tuontisähköä.

Näissä vaaleissa on kyllä pakko äänestää. Ei enään Kepulaisia hallitukseen.
4146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

sähköturvallisuusmääräykset ja selvityttänyt kaikki mikä liittyy sähköntuotantoon valtakunnan verkkoon.Kannattaa harjoitella omaan käyttöön ensin ja tarkistaa vakuutusyhtiöltä sen että pysyykö vakuutukset voimassa ko. virityksillä .

Äänestä

kun kokoomus saadaan pois hallituksesta niin pienvoimalat alkavat rynnimään markkinoille. Ja eiköhän joku sitten ala tuomaan tarvittavia laitteita Saksanmaalta!

Ja eikun äänestämään!!!

Äänestä
  • Mitä laitteita.Tahdistimiako ?

    Äänestä

voimalansa yhdistämistä valtakunnanverkkoon niin pitäisi tietää minkälaisen laitteiston se vaatii.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jone_zz kirjoitti:

... olisi kiva saada. Tai jopa myyntituloja sähkön myynnistä. Eli oma pienvoimala olisi kivajuttu mutta kun se ei ole sallittua.
Keskusta, Pekkarinen ja syöttötariffi haluavat estää sen. Suosivat mielummin ydinvoimaa ja tuontisähköä.

Näissä vaaleissa on kyllä pakko äänestää. Ei enään Kepulaisia hallitukseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu