Totuus meidän

Jeesus oli oikealta nimeltä Simon ben Kosiba,joka muuttui juuri kidutuksen takia
Golgatan ristillä homosta heteroksi,joten hänestä tuli Rooman ensimmäinen paavi
Pietarikin.Samalla tuo tyyppi keksi rikkaiden Jumalan ja rahankin.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kertomuksesi ei ole uskottava!

Sillä kiduttamalla ei homoksi muututa !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Herrasta kirjoitti:

Jeesus oli oikealta nimeltä Simon ben Kosiba,joka muuttui juuri kidutuksen takia
Golgatan ristillä homosta heteroksi,joten hänestä tuli Rooman ensimmäinen paavi
Pietarikin.Samalla tuo tyyppi keksi rikkaiden Jumalan ja rahankin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu