satuin tai jos oikein tarkkoja tarkoituksella kuuntelemaaan kaupalisia tiedotteita. Eräs vähän sellainen maine ja kaupanpäälle hajukuusi on kyllä varteen otettava. Saisinkohan esimerkkinä käyttää maineen ja tosia asiohin perustuvaan eroon
maineitahan on mutta jos nyt vaikka pintaa raapaisemalla otetaan käsittelyyn viimeiset kaksikymmentä vuotta :)
kestääköhän se vähän huono mainen :) mutta tosi kiva että voidaaan nyt sitten verrata tässä mainos/markkinointi palstalla tätäkin NO. tosi asioihin.
Mielettömän hyviä mainoksia
4
154
Vastaukset
- :)
entäs sitten se mainos jossa tyyppi "hukkuu" papereihin pelkeinpä sisustaa "kotinsa " papereilla en nyt kiinnittänyt huomiota mitä mainosti mut hei kukin tyylillään :) Sanomattakin selvää että tietokoneyhteiskunnassa jossa järjestelmät tekevät ihmiset on paperia oltava "millä sisustaa "
viestejä ihmisiltä "katoaa " tietoavaruuteen niin eikös ole mukavaa kun on paperilla kyllä vanhanajan almanakat on myös parhaita joihin voi viellä kirjoittaa missä milloin ja mihin aikaan on ollut mennyt ja tullut jos ei muista kun kysytään. Kaikki otetaan edelleen. - :)
ensimäiseksi suomi 24 fi mielummin olisitte uudistuneet siten että kaskustelijat sekä vain kirjoittajat voisivat pysyä "paikallaan " että kelleen ei tulisi paha mieli siitä että joku on aina ensimäisenä.
no sitten :) nythän vaalikeväänä saamme katsoa tosi upeasti brändättyjä ehdokkaita sekä maineita sekä merittejä niin myös olemme nähneet lukeneet itsekukin ja erikseen toisenlaista brändäystä josta ainakin juruiluun sekä tutkimattomiin tosi asihoin laiskasti perehtyneet mielummin haluavat "keskustella " kirjoittaa yms. Tietokone ohjelmistot on kehitelleet ihmiset ja kun ihmiset eivät ole täydellisiä myös sen on kokeneet että verkot vanhuuttaan "kaaatuu " viestit jotka on asiallisia jne. jostain syystä eksyvät avaruuteen jne.
jos nyt tässäkin joku näkee kuvittelee jotain seksikästä tai jotain muuta mitä tässä ei lue olette ilmeisesti viettäneet aikaa enemän villissä vapaassa kiihkeässä jännässä elämässä. Olisi parempi että ihan oikeasti jokainen keskittyisi omassa elämässään tosi asioihin että ei täältä tarvitse niitä opetella. - :)
:) kertokaahan mitä täällä ajatellaan juuri nyt niin minäkin tiedän mitä ajattelen :) seuraavan kerran kun tulette tälle palstalle .
- :)
tekeekö mainos /markkinointi mainoksen noista huonon maineen "brändääjistä milloin kellekin ja etenkin siitä mikä saa ihmiset keksimään, näkemään jne. toisista ihmisistä täytyyhän siihen joku syy olla. Mainoksista tässä nyt kirjoitetaan eikä ko. mainoksesa näyttelevillä ole tässä mitää yhteistä.mutta hyvin näytelty radiossa.
p.s kaikki viestit on kirjattanut tässä mä. :) kertauksena tämän jälkeen tulkaas nyt kirjoittamaan mitä mä ajattelen tai huudelkaa sit vaikka "puskista " niin minäkin tiedän mitä ajattelen. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2512294- 1921694
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä471349Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501045- 41846
- 14820
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31810Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver23778Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25776Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647