Ei ole varmaan sattuma että Ideapark julkistettiin juuri ennen eduskuntavaaleja. Kaksi ehdokasta pyrkii omimaan idean. Korrektia olisi ollut kutsua kaupunginvaltuusto koolle, ja siellä julkistaa asia. Valtuutetut olisivat voineen vähän arvioida liikemies Toivo Suparia.
Kaupungin hyväksikäyttöä
Toivo ja lapamato
3119
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Toivo on pelimies ja nuo muut juoksupoikia
Eiköhän se totuus ole niin, että Sukari määräsi mitä tehdään!
Latva-Raskulla, Hellalla, Panulla ja Vuolteella on juorujen mukaan ollut vaitiolovelvollisuus, ja Sukari se on käsittääkseni määrännyt milloin ja miten tiedotetaan. Ei siinä ole vaalileikkiä voitu käydä. Pöntinenhän taas ei ole kuulunut edes tuohon sisäpiiriin.
Sukari taas taisi leikkiä ministeri Vapaavuoren kanssa, ja näpsäytti sitä sormille.
Mutta eikö se niin mene, että kun kunniaa saadaan kaikki tahtoo olla mukana! Kun huonosti menee kaikki kaikkoaa kauas.
Latva-raskun kirjoitus tämän päivä lapuan Sanomissa oli totuutta asiasta. yhteispeliä se on ollut .
Siellä Maria-ohjelman kulisseissa tarjotaan alkoholia, kuten Vesa Keskisen tapauksessa kävi ilmi. Sukari vaikutti siltä, että oli maistellut tarjoilua. Mun mielestä Sukari ol se, joka saisi hävetä käytöstään eikä Vapaavuori.