Tosi hyvä somalidoku JIMiltä!

Vuoristokalastajat saivat siinä kukin ansionsa mukaan!

Kaverini, joka on peruskoulun opettaja, otti dokumentin nauhalle, ja esittää sen oppilailleen näin rasisminvastaisena viikkona. Näkevät lapset, että euripidi rankaisee rasisteja.
268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Katsoin sen. 10

Äänestä

Loppu hyvin, kaikki hyvin. Dokumentin loppu oli parasta mitä telkusta on pitkään aikaan tullut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


allahinpalvojat kirjoitti:

Vuoristokalastajat saivat siinä kukin ansionsa mukaan!

Kaverini, joka on peruskoulun opettaja, otti dokumentin nauhalle, ja esittää sen oppilailleen näin rasisminvastaisena viikkona. Näkevät lapset, että euripidi rankaisee rasisteja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu