Kristinusko on sairaus, josta voi parantua

SamiAA

Mä joskus uskoin Jumalaan, mutta en enää, koska koin parannuksen.

Haluan nyt kertoa teille kaikille, että kyllä siitä sairaudesta voi oikeasti parantua. Uskokaa itseenne, älkää satukirjoihin!

PS. Homot ovat henkisesti terveempiä kuin kristityt. ;)

Jeesus oli homo!

10

366

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Se avarakatseinen

      Piispakaan ei usko, että paraneminen (eheytyminen) on mahdollista.

      http://yle.fi/uutiset/kotimaa/2011/03/arkkipiispa_homokielteinen_kampanja_lopetettava_2461293.html?origin=rss

      Kyllä homot ovat noin fyysisesti terveitä, mutta niissä on syntymävika.

      Myös uskovaisuus on vaurio aivoissa.

      (ilman lobotomiaa ei voi parantua?)

      Epäilys: Mutta jos islamin uskovaiset, myös naiset rukoilisivat oikein saatanasti ja perse pystyssä, säännöllisin väliajoin, niin voisiko Allah suoda armon, ettei homoja syntyisi ainakaan muslimeiksi, niillä kun on KIVikova kohtalo. (siellä)

    • Anonyymi

      Ainakin sairas eläimiinsekaantuja jeesus oli kun oli nussinut aasia.

    • Anonyymi

      Synti erottaa ihmisen Jumalasta. Jeesus on sovittanut kaikkien synnit, ne pitää vain tunnustaa ja hylätä,niin silloin saa armon. Kun ihminen pyytää Jeesusta tulemaan sydämmeensä, niin samalla sydämmeen tulee myös Pyhä Henki ja antaa voiman taistella syntiä vastaan. Tässä opetusta synnistä. https://www.youtube.com/watch?v=n_K3lQiGzRk

    • Anonyymi

      Kaikkien kristittyjen kaikki synnit eivät ole sovitettuja kristillisten Kaikkivaltiaan Jeesuksen mukaan.
      Jeesuksen evankeliumia; Matteuksen mukaan:
      24:23 "Jos silloin joku sanoo teille: 'Katso, täällä on Kristus', tahi: 'Tuolla', niin älkää uskoko.
      24:24 Sillä vääriä kristuksia ja vääriä profeettoja nousee, ja he tekevät suuria tunnustekoja ja ihmeitä, niin että eksyttävät, jos mahdollista, valitutkin."
      ((( viitaten mm Apostolien teot:13:6 tekstiin.)))
      24:25 Katso, minä olen sen teille edeltä sanonut.
      24:26 Sentähden, jos teille sanotaan: 'Katso, hän on erämaassa', niin älkää menkö sinne, tahi: 'Katso, hän on kammiossa', niin älkää uskoko."
      25:41 "Menkää pois minun luotani, te kirotut, ikuiseen tuleen, joka on varattu Saatanalle ja hänen enkeleilleen."

    • Anonyymi

      Väärentämällä raamatun tietoja ei kristittyjäkään voi pelastaa.
      https://fi.wikipedia.org/wiki/Katolinen_kirkko
      "Katolinen kirkko katsoo olevansa se kirkko, jonka Jeesus Kristus itse perusti, ja joka ei ole koskaan menettänyt ykseyttään, vaikka muita kirkkokuntia on syntynyt eroamalla sen yhteydestä. Kirkon opetuksen mukaan kirkon piispat ovat apostolien seuraajia ja Paavi eli Rooman piispa on apostoli Pietarin seuraaja. Paavi ja hänen hallintonsa, Pyhä istuin sijaitsevat Roomassa Vatikaanivaltiossa."
      Kristillisten Kaikkivaltiaan Jeesuksen opetuslapsena raamatun mukaan vallan ja Avaimet saanut kristillisten Pietari ei ole kristittyjen laittomuuden orja koskaan ollut.

    • Anonyymi

      Uskonasioita herjaava on sen takia tyhmä, koska Jumala jota asiat käsittelevät, on hänelle täysin tuntematon.

      • Anonyymi

        https://www.hs.fi/kaupunki/art-2000009853737.html
        Kristittyjen kirkko maallistuu entisestään:

        "Korson seurakunta alkaa vihkiä myös samaa sukupuolta olevia pareja. Kirkkoherra uskoo, että päätös on raamatullinen ja oikein."

        Moosesksenkirja:
        18:22 "Älä makaa miehenpuolen kanssa, niinkuin naisen kanssa maataan; se on kauhistus.
        20:13 Jos joku makaa miehenpuolen kanssa, niinkuin naisen kanssa maataan, tekevät he molemmat kauhistuksen; heidät rangaistakoon kuolemalla, he ovat verivelan alaiset."


    • Anonyymi

      Jos kristinusko tuntuu sairaalta, niin "kokeilepa" islamia (ei, ei, älä kokeile, ei, älä).

      https://www.youtube.com/shorts/u6cpNhMx_AE

      Katsokaas, täällä lännessä luullaan, erityisesti kristikunta luulee, että "islam on uskonto, jossa rukoillaan. Kaikki on kunnossa! ".

      Onnea vaan matkaan teille kaikille kristityille sinne islamistuvaan eurooppaan.

    • Anonyymi

      Kristityillä ei pääasia ole usko tai mukaan uskonnollinen asia, vaan toisten herjaaminen siinä että eivät ole raamatullisia aivan samalla tavalla kuin minä. Siitä se usko tulee ja se on merkkinä niistä, jotka taivaaseen matkalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      68
      2610
    2. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      62
      2562
    3. Muutama syy

      Sille miksi IRL kohtaaminen on hänelle vaikeaa
      Ikävä
      68
      1762
    4. Onko kaivatullasi

      Hyvä vai huono huumorintaju?
      Ikävä
      24
      1577
    5. Estitkö sä minut

      Oikeasti. Haluatko, että jätän sun ajattelemisen? :3
      Ikävä
      20
      1500
    6. Tykkään susta

      Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä
      Ikävä
      9
      1440
    7. Onko kaikki hyvin, iso huoli sinusta

      Miten jakselet? Onko sattunut jotain ikävää. Naiselta
      Ikävä
      15
      1362
    8. Millainen meno

      Viikonloppuna? Mulla hirvee vitutus päällänsä. Onko muilla sama tunne??
      Ikävä
      38
      1213
    9. Onko meillä

      Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko
      Ikävä
      8
      1167
    10. Tiedätkö tykkääkö

      Kaivatustasi siinä mielessä joku muukin kuin sinä itse
      Ikävä
      25
      1086
    Aihe