sinä uskot siihen,ettei Rakkauden jumala tarvi aikaa eikä rahaa,eli meillä voi olla
Sielunlaissa jopa kaksi enkeliä.
Kuolemaa
4
176
Vastaukset
- DivineLight
Enkeleitä on...useampiakin...tiedä sitten onko siihen jotain lakia, joka määrää montako enkeliä per sielu voi olla.
- Unta häilyvää
ONko laskemisella mitään mieltä, vaiko vain haluat saldon tarkistaa, näin kuvannollisesti ajatellen. Saldon tarkkailu ei ole rakkautta.
Jokaisella on kaikki tänä hetkellä tarvitsemansa. Pitääkö ja merkitseekö se, ketä ja mikä, paljonko on rinnallakulkijaa. Olet kuin kylmän talven jälkeen uudelleen syntyvä nurmi. Sekin tulee yhä uudelleen. Luonnollinen kierto.
Se jotta olemme tänä päivänä erkaantuneet luonnosta, luonnollisuudesta, ei tarkoita suinkaan jotta olisimme luonnosta eriävä osa. Olemme vain alkaneet uskoa kehityksen luomaan syvenevään harhaan. Olemme todellisuudessa jotain aivan muuta. Todellisuudessa kaksijakoisessa sielunlaissa on hyvä ja paha enkeli,
mutta Rakkauden jumalan luonnonlakeja eli sinettiä on taivaassa seitsemän,
jotka ei sisällä silti aikaa eikä rahaa.- sappua
Ei ole olemassa muuta todellista kuin RAKKAUS.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit435329Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4134613Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483849KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1643170Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142526Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182098Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1512022- 1251950
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241479