Ah, pakko oli tulla tänne kannustamaan ja kertomaan että ulosoton ja velkoojien suosta pääsee pois! Tänään maksoin VIIMEISET erät velkoojille, ja voi vidu voi olla hjuva fiilis :) 7-vuotta rahahelvettiä ja sotkua, mutta nyt se kaikki on ohi! Olen vapaa ja onnellinen! Nyt sitten vaan odottelemaan että merkinnät häviävät ja elämä voi alkaa puhtaalta pöydältä totaalisesti! Koska minä pystyin tähän, niin kyllä te muutkin pystytte! En enää koskaan saata itseäni tuohon suohon, never again!
Olen velkavapaa, voi tuntua ihanalta!
VELKAVAPAA
6222
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Onneksi olkoon! Nyt vaan tosiaan pidät itsesi kurissa etkä osta mitään osamaksulla tai ota velkaa.Niin mulla on vielä pari vuotta "velkavankeutta" ja sitten on aika heitellä hattua ilmaan.
Kyllä mua pari vuotta sitten vielä ahdisti , mutta Takuu Säätiön takaamaa lainaa olen maksanut 1,5 vuotta. Niin että perässä tullaan!:)
Onnexi Olkoon ! Että asiasi on kunnossa !
Mullakin on tuota lainaa vielä jäljellä 37 000euroo ja tilillä on 21 000euroo.... Tavote on säästää ja maksaa koko laina pois tänä vuonna, että pääsen samaan tilanteeseen kuin sä...siis asuntolaina on sitten maksettu kokonaan...jiiiHaaa !!!
näinhän se on, mutta itteä ahdistaa ne menetyt vuodet (5v) kun ei ole rahaa mihinkään
asia kannattaa miettiä, niin että ne 5 vuotta oli kuin opiskelua....ja siinä meni sitten opppirahat =)
onnea!:) olen onnellinen puolestasi. Itselä vasta alkuvaiheilla velkojen maksu saa nähä montako vuotta menee :'(
Onneksi olkoon. Tiedän saman kokeneena tunteen. Takavuosina tuli soitto UO mieheltä 9 vuoden ulosotonjälkeen. Olin tehnyt viimeiset vuodet töitä, töitä ,töitä ja kidutellut. Muistan vielä sen puhelun kun eilisen. XXXX täältä ulosottovirastolta hei. Olet jo maksanut liikaa takaisin joten älä maksa enempää ja palautamme ylimmääräisen takaisin ja hieno suoritus sinulta. Enempää en oikein muista koska itkin koko ajan kunnes tulin kotiin ja kerroin vaimolle.
Tiedoksi sinulle mikäli olet jo vuosia maksanut katkeaamatta takaisin niin luottotiedot puhtaat vaikka vielä olisi ulosotolle maksettavaa.