Olen 20v. nainen ja sairastin juuri korvatulehduksen, johon söin viikon Amoxin-antibioottikuurin. Kuuri loppui pari päivää sitten sunnuntaina.
Mitään erityisiä sivuvaikutuksia en kuurin aikana huomannut, tavallista löysempää vatsaa lukuunottamatta.
Nyt olen kuitenkin huomannut syljeneritykseni lisääntyvän huomattavasti. Sylkeä tulee ns. kielen alta ja samalla on tunne, että pitäisi juoda. Ei siis ehkä varsinainen jano, mutta jotain sinne päin.
Voisiko tuo johtua Amoxinista, vaikka kuurin jo lopetinkin?
Ei kai kyseessä voi olla diabetes?? Tuon janon takia siis mietin...
Sitä nimittäin olen aina pelännyt :(
Voi olla, että kuvittelen vain koko vaivan, mutta mielestäni sylkeä erittyy ihan liikaa.
Kiitos vastauksista!
Mitään erityisiä sivuvaikutuksia en kuurin aikana huomannut, tavallista löysempää vatsaa lukuunottamatta.
Nyt olen kuitenkin huomannut syljeneritykseni lisääntyvän huomattavasti. Sylkeä tulee ns. kielen alta ja samalla on tunne, että pitäisi juoda. Ei siis ehkä varsinainen jano, mutta jotain sinne päin.
Voisiko tuo johtua Amoxinista, vaikka kuurin jo lopetinkin?
Ei kai kyseessä voi olla diabetes?? Tuon janon takia siis mietin...
Sitä nimittäin olen aina pelännyt :(
Voi olla, että kuvittelen vain koko vaivan, mutta mielestäni sylkeä erittyy ihan liikaa.
Kiitos vastauksista!
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.