Persut kylvivät rasismia

Intialainen ravintoloitsija sai vaalitilaisuudessaan osakseen huutelua persuilta. Yhdeltä persulta paloivat käämit lopullisesti, kun intialainen ehdotti, että tämä voisi tulla siivoojaksi hänen ravintolaansa.

http://www.iltalehti.fi/vaalit/2011033013459088_vl.shtml
25129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Minä, Kimmo, kiljunen riemusta.

Äänestä

Kyllä noi osaa ratsastaa rasismikeppihevosella !!Onnetonta paskanheittoa !!
Kyllä sitä yritetään mistä vaan keksiä lokaa PS :n niskaan ,mutta kansa ei
niele moista SÄÄLITTÄVÄÄ

Äänestä
  • Ensin pitäis työllistää suomalaiset, vai mitä? No, työtävieroksuva persujuntti ei ota työtä vastaan. Sitten on kai ok ottaa töihin maahanmuuttaja, vai mitä? No, persuillehan käy (?) työperäinen maahanmuutto, mutta heillepä ei kelpaakaan maahanmuuttajien kotouttaminen. Miten persujen ajatusmaailmassa maahanmuuttaja voi saada työtä, jos häneltä evätään mahdollisuus suomen kielen opiskeluun ja suomalaiseen yhteiskuntaan sopeutumiseen?
    Ei kelpaa suomalaiselle työttömälle miehelle kunnossapitotyö, mutta maahanmuuttajalle kyllä. Vaan eipä halua persut antaa maahanmuuttajille edes mahdollisuutta ottaa työtä vastaan. Suomi hukkukoon vaikka paskaan ja sairaaloissa potilaat mädäntykööt vaikka punkkiinsa, kunhan ei maahanmuuttajia tuoda suomeen. Hyvä persut, Suomen paskasakki.

    Äänestä

  • Ja Vantaan leuattomat, niskattomat ja hiuksettomat nuoret miehetkö eivät ole olleet liki orgastisessa tilassa jo kuukausia päästäkseen heilumaan keppien kanssa kadulle ja särkemään ulkomaalisten liikkeiden ikkunoita. Sääli terve järkisiä persuja , kun joutuvat kärsimään tuosta paskasakista. Nämä tukattomat luuserit ovat suurin arvailujen aihe sille äänestänkö persuja vai en, vaikka tiedä jo valitsemani naisehdokkaan olevan normaalilla järjellä varustettu suomalainen. Mitä enemmän tämä lähiöiden roskasakki nyt hilluu sitä todennäköisemmin en äänestä ja jos kovin kovaksi äityvät niin äänestän RKPta.

    Äänestä

ninpä, Suomalainen tanssii kun vieras käskee, eiköhän tämä kumartelu jo saa riittää, Suomi suomalaisille, alkaa olla ruskea kieli jo vanhaa muotia..

Äänestä
  • "- Olen parempi kuin tavallinen suomalainen, joka ei käy töissä. Olen nähnyt Suomessa molemmat lamat ja selvinnyt hyvin.

    - Nyt työllistän kymmenen nuorta. Pitkiä päiviä tehdään koko ajan. "

    HÄN on siis päätään pitempi suomalaista.

    Kenen asenteessa on vikaa?

    Äänestä

  • 27 kirjoitti:

    "- Olen parempi kuin tavallinen suomalainen, joka ei käy töissä. Olen nähnyt Suomessa molemmat lamat ja selvinnyt hyvin.

    - Nyt työllistän kymmenen nuorta. Pitkiä päiviä tehdään koko ajan. "

    HÄN on siis päätään pitempi suomalaista.

    Kenen asenteessa on vikaa?

    Kuka tahansa IHONVÄRISTÄ RIIPPUMATTA ja noilla krediitteillä on oikeutettu kokemaan itsensä päätä pidemmäksi varratuna lähiöiden kaljaa kittaaviin roskasakki laumoihin.

    Äänestä

  • 27 kirjoitti:

    "- Olen parempi kuin tavallinen suomalainen, joka ei käy töissä. Olen nähnyt Suomessa molemmat lamat ja selvinnyt hyvin.

    - Nyt työllistän kymmenen nuorta. Pitkiä päiviä tehdään koko ajan. "

    HÄN on siis päätään pitempi suomalaista.

    Kenen asenteessa on vikaa?

    persufanit voi myöntää olevansa luusereita verrattuna itsensä elättävään ja toisia työllistävään ihmiseen.

    Äänestä

osallisuuden provokaatioon.

Meitä oli kohtalainen määrä ja tarkoitus oli osoittaa mitä paskasakkia ja rasisteja persut ovat.

Siksi me koottiin vasemmistoliiton iskuryhmä, joka esiintyi persuina. Toimittajien kanssa sovittiin että uutisoitte sitten "persuista" ilman epäilyksen häivääkään.

Ja täydestä meni.

Äänestä

Jos mies sanoo olevansa kauppatieteiden maisteri ja samaan aikaan sanoo
"Nyt työllistän kymmenen nuorta ja maksan veroa huononakin vuotena 300 - 400 000 euroa". niin se panee epäilemään tuota koulutusosiota.

Tuon verotuslain ymmärtäminen on ihan perusasia ja jos on kauppatieteiden maisteri niin luulisi, että tuossa kohdassa ei ajatus enää töksähdä.

Todellisuudessa hän ei maksa veroa mistään muusta kuin omasta palkastaan. Liiketoiminnasta aiheutuvat verot maksaa hänen asiakkaansa eikä suinkaan yrittäjä. Yrittäjä ainoastaan siirtää sen rahan, joka on verottajan omaisuutta, verottajan tilille. Yrittäjä on siis välittäjän roolissa eikä maksumiehen roolissa kun yritysveroista puhutaan. Ja mitä tulee noihin kymmeneen työllistettyyn, niin he maksavat sen veron omasta palkastaan eikä suinkaan yrittäjän kassasta. Nämä asiat ovat monelle täysin pimennossa mutta opiskelu auttaa tässäkin asiassa.

Äänestä

Niin,perus-suomalaisten taiustajoukot,siinäpä se.
Mitä "taustajoukot" on?Niitä voi olla vaikka 2 pultsaria puiston penkillä.

Kyllä valtapuolueillakin on vaikka minkälaisia "taustajoukkoja"

Äänestä

Voiskos olla että paki yrittää ratsastaa hieman julkisuudella?

Äänestä
  • Ja hups sieltä lupsahti rasistinen termi kuin kaupan hyllyltä. Toivattavasti pidätys kykysi ei ole yhtä huono.

    Äänestä

  • Intialaiselle mikään ei ole pahempi loukkaus kuin hänen haukkuminen pakiksi koska intialaiset tunnetusti eivät pidä pakistanilaisista.

    Menepä sanomaan tuota jutussa mainittua intialaista päin naamaa pakiksi niin voit olla varma, että saat häneltä erittäin vihaisen vastauksen haukkumiseesi.

    Äänestä

Siitähän vasta älämölö nousee tuossa luiska otsaisessa ja rystysiään laahaavassa troglodyytti laumassa, kun selviää että intialaiset ovat alkujaan samaa ARJALAISTA heimoa mihin nuo MONGOLIT kuvittelevat kuuluvansa.

Äänestä
  • Ei pidä paikkaansa. Arjalaiset olivat Intian pohjoisosassa asunut mutta intialaisista erillinen kansa. Opettele historiaa.

    Äänestä

  • Heh heh... kirjoitti:

    Ei pidä paikkaansa. Arjalaiset olivat Intian pohjoisosassa asunut mutta intialaisista erillinen kansa. Opettele historiaa.

    Suomen arjalaiset, suomenruotsalaiset, jotka ovat Suomen rannikkoalueella asuva mutta suomalaisista erillinen kansa.

    Äänestä

Siinä sai sonnilaiset nenilleen!!!! Menivät ahkeraa yhteiskunnan tukipylvästä mollaamaan ilman mitään syytä! Mies yritti vielä olla kohtelias ja tarjota perus juntturalle töitäkin,mutta eihän se kelvannut! Oikeasti en tajua näitä persuja,ne on ihan pihalla :)))

Äänestä
  • yrittäjänä saa kierrettyä verot ja kaikki velvoitteet helpoiten.

    Saa ilmaista tuettua työvoimaa ja tukea valtiolta joka tasolla...

    Äänestä

Pimeistä työntekijöistä ei tunnetusti makseta veroja , eikä työnantajamaksuja , joten pannanpas tarkempaan syyniin kyseinen "ravintoloitsija".

Äänestä
  • Peräreiän syynäys sulla kuitenkin vain on mielessä.

    Äänestä

  • 33 kirjoitti:

    Peräreiän syynäys sulla kuitenkin vain on mielessä.

    Teillä vihreillä kun on tuo peräreikä aina mielessä , niin ymmärrän kyllä , että se piti tähänkin keskusteluun jotenkin tunkea.

    Äänestä

Ajattele, se ravintoloitsija erehtyi tarjoamaan töitä työttömälle veronmaksajien rahoilla loisivalle persulle.!! Kai sitä nyt vähemmästäkin hermostuu! Kauhistuttava ajatus, työnteko! Kyllä kunnon persun pitää saada rahat sossusta, kunnon rahat pitääkin tulla, jotta kalja ei lopu kesken. Työ, hyi helvetti mikä kirosana persulle.

Äänestä

Nämä turpea naamaiset joutavat vätykset ovat someleitakin vasten mielisempää sakkia, valkoinen mies (nimellisesti vain enään), joka on vajonnut jonnekkin elukan tasolle kaljottelee sossurahoilla ja nyt sitten heiluu ostoskeskuksessa viidakon valtiaana. Vitun läskipää tartzanit pysykää sisällä ja hiljaa vaalipäivään asti, jos ette osaa käyttäytyä saatanan apinat. Tämänkin tarinan sankari varmaan pakenivat johonkin lähialuuen juottolaan hakemaan lisä rohkaisua tulevia "urotekojaan" varten. Tulis saatan sota ryssää vastaan ja saataisiin nuokin paskasäkit johokin hydylliseen käyttöön.

Äänestä

PS fanaatikko nyt mamulle mene töihin, mielummin yhteiskunnan elättinä kuten tähänkin asti.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Vantaalla. kirjoitti:

Intialainen ravintoloitsija sai vaalitilaisuudessaan osakseen huutelua persuilta. Yhdeltä persulta paloivat käämit lopullisesti, kun intialainen ehdotti, että tämä voisi tulla siivoojaksi hänen ravintolaansa.

http://www.iltalehti.fi/vaalit/2011033013459088_vl.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu