Meinas Jeesus tulla rytisten kylään

570
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Aprillia. Tänään on 1.4. eli aprillipäivä!

On se kumman huumoritonta porukkaa, kun ei edes aprillipilaa ymmärrä.

Äänestä

Koko jeesustarina on aprillipilaa.

Äänestä

"Koko jeesustarina on aprillipilaa."

Niin, vain ateisteille jotka kulkevat itsepetoksessa.

Äänestä
  • Minä olen itsepetos, katso vaikka nimimerkkini. Juuri sopiva Kristitylle, joka uskoo Jumalan parantavan... Kristittyjä eikä Islamistejä.

    Äänestä

  • Enemmänkin kaikkista uskonnoista pienryhmään (kristityt lahkot) jotka luulevat olevansa oikeassa ja lankesivat aprilliapilaan 2000vuotta sitten..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


örk. kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011040113472890_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu