Tämäkin hyvä tietää

Libya pantiin aikoinaan syylliseksi PanAmin koneen pudotuksesta Lockebiessa.
Kyse oli Libyaa vastaan kohdistetusta juonittelusta.
Mitä opimme: mediaan ei voi luottaa vaan on aina syytä kysyä miksi mikin otsikko ilmaantuu mediaan.
http://talousdemokratia.blogspot.com/2011/04/libyalla-ei-ollut-mitaan-tekemista.html
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

vitun luuseri, että sinä loukkaat oikeita ihmisiä?

Puta!

Äänestä

Hyvät videonpätkät. Jälleen kerran kapinallisten ajoneuvoja koristaa Libyan entinen kuninkaallinen lippu, joten sellaista "demokratiaa" on tiedossa jos nämä tyypit saavat tahtonsa läpi.

Näyttää siltä että Russia Today nostaa profiiliaan kovalla tahdilla ja pyrkii täyttämään objektiivisuutensa uhranneiden läntisten uutismedioiden jättämän tyhjiön. Ovela taktiikka Venäjältä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hui jari kirjoitti:

Libya pantiin aikoinaan syylliseksi PanAmin koneen pudotuksesta Lockebiessa.
Kyse oli Libyaa vastaan kohdistetusta juonittelusta.
Mitä opimme: mediaan ei voi luottaa vaan on aina syytä kysyä miksi mikin otsikko ilmaantuu mediaan.
http://talousdemokratia.blogspot.com/2011/04/libyalla-ei-ollut-mitaan-tekemista.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu