Kristillisten kanta vanhoillislestadiolaisten

Kristilliset nyt on aika olla oikeasti jotain mieltä !
Pyydän kannanottoanne teitäkin lähellä olevaan asiaan lapsiin .
Mitä mieltä olette lehdissä julkaistuun lasten hyväksikäyttöön, mitä vanhoillis-
lestadiolaiset ovat harrastaneet ?
Sitäkö varten lapset ovat syntyneet että joku lähisukulainen tai johto käy pökkimässä !
Sairasta touhuilua josta ei selvästikään haluta puhua avoimin kortein.
Päivi Räsänen nyt saa puhua suunsa puhtaaksi,tätäkö on kristillisyys ?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eikö olisi parempi että tämäkin lahko hommaisi pumpattavat börjet kolmella aukolla,niin ei tarvitsisi tuhota ihmisen alkuja vain oman himon tyydyttämiseksi !
Ennen vanhaan käytettiin lampaita,mutta nyt sen kieltää eläintensuojelulaki.
Ps. tummeli on hyvä liukuvoide

Äänestä

Saako homot äänestää?

Äänestä

Kristilliset ovat tulleet ulos kaapista homo&lesbo vastaisuudellaan,kummallista nämä suhteet toimivat vapaaehtoisuuden pohjalta !
Toisin on tämä aikuisten miesten vanhoillislestadiolaisten hyväksikäyttö lapsia kohtaan !
Edes omat lapset eivät välty seksuaaliselta hyväksikäytöltä,kyllä kiimaisuus on kovaa.Eikö oma vaimo riitä ja naapurin rouva lulisi niissäkin olevan sarkaa poljettavana !
Todella törkeää ja tuomittavaa tämä lasten raiskaaminen,siinä tuhotaan ihmisenalku heti alkumetreiltä !

Äänestä

Kiimakulkuset karkkikourassa pikkupoikaa kyttäämässä !
Näille pedofiileille hyvä lääke kulkuset pois niin lakkaa tämä pikkupoikien naiminen.
Laki kieltää moisen toiminnan mutta miten on laita kristillisen katsomuksen omaavan "vanhemman", hyi helwetti !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lasten hyväksikäyttö kirjoitti:

Kristilliset nyt on aika olla oikeasti jotain mieltä !
Pyydän kannanottoanne teitäkin lähellä olevaan asiaan lapsiin .
Mitä mieltä olette lehdissä julkaistuun lasten hyväksikäyttöön, mitä vanhoillis-
lestadiolaiset ovat harrastaneet ?
Sitäkö varten lapset ovat syntyneet että joku lähisukulainen tai johto käy pökkimässä !
Sairasta touhuilua josta ei selvästikään haluta puhua avoimin kortein.
Päivi Räsänen nyt saa puhua suunsa puhtaaksi,tätäkö on kristillisyys ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu