Kepu ja kokkareet hallitukseen

Ei jostakin Jutasta ja Timosta ole vastuiunkantajaksi.
Heidän mielipiteet ovat niin jyrkkiä, että yhteistyötä ei syntyisi, koska molemmat ovat pelkkiä huutajia ja vouhkaajia. Ei hallituksessa voi olla tänään tätä mieltä ja huomenna toistamikeltä.

Tyhmyydestä voi syyttää demarien ja persujen puheita uskovia.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Anne, Jutta ja Timo jää rannalle ruikuttamaan.

Kiviniemi, Katainen yhdistelmä ainoa tae siitä, että Suomi selviää veloista ja koko maa pysyy asuttuna.
Keskusta ja Kokoomus ottaa apupuolueikseen ruotsalaiset ja vasemmistoliiton, jonka puheenjohtaja todellisuudessa tietää, että vaalien jälkeen ei voi venkuloida.

Äänestä

Mitä vastuunkantoa on sälyttää pörssiyritysten ja jättimäisten sijoittajapankkien oma vastuu tappioistaan tavallisten kansalaisten niskaan?

Katainan ja Kiviniemi ovat vastuun siirtäjiä - eivät sen kantajia. Nyt vaan se pää pois sieltä Kataisen pyllystä, niin asia valkenee sinullekin joku kaunis päivä ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vastuunkantoa kirjoitti:

Ei jostakin Jutasta ja Timosta ole vastuiunkantajaksi.
Heidän mielipiteet ovat niin jyrkkiä, että yhteistyötä ei syntyisi, koska molemmat ovat pelkkiä huutajia ja vouhkaajia. Ei hallituksessa voi olla tänään tätä mieltä ja huomenna toistamikeltä.

Tyhmyydestä voi syyttää demarien ja persujen puheita uskovia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu