Paljonko Fantastinen

verovaroja Islantiin? Islanti päätti että eivät maksa velkoja ja kohta Portugali päättää samalla tavalla.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No eihän ne nyt mitään lainoja maksa takaisin, kun eivät pysty maksamaan nytkään, miten sitten voisivat muka tuplamäärän velkaa maksaa, täysin ääliömäinen toive.

Äänestä

Kreikka ei edes pysty maksamaan, vaikka haluaisi.

Tuskin Irlantikaan mitään maksaa.

Kataisen tavoitteena on ainoastaan lisätä Suomen valtionvelkaa, että keinottelijat pääsisivät rikastumaan korkotuloilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Katainen lahjoitti kirjoitti:

verovaroja Islantiin? Islanti päätti että eivät maksa velkoja ja kohta Portugali päättää samalla tavalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu