Kansa vaatii:Romanikerjäläiset ulos maasta!

Ja olen aivan samaa mieltä, ja kysyn samalla miksi valtaapitävät eivät kuuntele kansan enemmistöä??

http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2011/04/1310459/mtv3n-kysely-kolme-neljasta-haataisi-romanikerjalaiset-maasta

Jospa Perussuomalaiset tekisivät asialle jotakin, muut eivät edes ole yrittäneet.
Äänestäkäämme siis Perussuomalaisia ainakaan enemmän päin persettä EI voi mennä.
8160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Halla-Aho sai tänä'än ääneni, siinä vasta mies uudeksi maahanmuuttoministeriksi.

Äänestä

Aika paljon!
Tuosta näkee miten kansaa kuunnellaan,,ei mitenkään!

Äänestä
  • No nyt on mahdollisuus yrittää muuttaa sitä kuuntelua ja kansan tahtoa.
    Huonommin EI voi menneä, äänestä Perussuomalaisia.

    Äänestä

Luin ton jutun maikkarin sivulta ja olen kyllä enemmän, kuin ihmeissäni, että mitkään tahot eivät saa näitä romaaneja veks sieltä Kalasatamasta.

Kun kerran pelastuslaitos on sanonut, että se on sopimaton asumiseen palovaaran takia, niin minkä helvetin takia niitä sitten ei sieltä saada kuitenkaan pois?
Onhan se nyt kummallista, että voidaan tulla toiseen maahan ja mojoittua juuri sinne, minne itse halutaan, vaikka viranomaiset ovat toista mieltä.

Kuka on se henkilö/henkilöt Helsingissä, joilla on valta päättää, että nämä "kerjäläiset" sieltä saadaan häädettyä??? Eikö tosiaan kenellekään ole valtaa meidän maassamme puuttua tähän?

On tämä vaan ihme maa. Tänne tullaan ja ollaan niin kuin huvittaa, eikä kukaan puutu tarpeeksi kovin ottein mihinkään laittomaan...

Voi hitto, ja sitt jokunen pentu siellä pitää näiden romaanien puolta ja huutaa heidän puolestaan. Onkohan nää pennut tietoisia siitä, että meillä ihan omassa kansassakin löytyy satoja asunnottomia? Eivät varmaan vaan lähde Suomalaisten asunnottomien puolesta vouhkaamaan.
Tiedän niitä hökkeleitä tuolla Morsiansaaressa ja sen läheisyydessä.

Voi, voi... annetaan nyt hotellimajoitus näille romaaneille, niin saavat nämä pennut yönsä rauhassa nukkua :))
Vapaaliikkuvuus, juu...

Äänestä
  • auttaa, niin perkele ensiksi suomen ja englannin kieltä opiskelemaan ja perus yleissivistyksen oppimaan ja sen jälkeen töihin. Voivat seuraavat sukupolvet viedä sitten tieto/taitoa takasin kotimaahan päin. Kaikki alkaa aaaaaakkosista.

    Äänestä

  • Me suomalaiset ollaan nähty mitä jengiä ne kalasataman sakki on, joka päivä luemme lehdistä mitä ne tekevät kaupungilla.
    Ei ole rasistista sanoa että ovat rikollisia he ovat sen ihan itse todistaneet meille.
    He suorastaan terrorisoivat maatamme ja jotkin järjestöt suojelevat vielä heitä, kumpi onkaan pahempaa.

    Terrorismi tarkoittaa.
    http://fi.wikipedia.org/wiki/Terrorismi
    "Terrorismi (ransk. terrorisme, latinankielisestä sanasta terrere, 'aiheuttaa kauhua, pelotella') on yksilön tai ryhmän harjoittamaa väkivaltaa, jonka tarkoitus on viranomaisten uhkaamisen ja yleisöön kohdistuvan pelon avulla vaikuttaa päätöksentekoon"

    Mielestäni se täyttyy.

    Äänestä

"Ulkomaalaistaustainen mies kuljetti Ruotsista Suomeen useita henkilöitä vajaan vuoden aikana. Syyttäjä vaatii vankeustuomiota. Oulun käräjäoikeus antaa jutusta päätöksen ensi viikolla."

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tosimies. kirjoitti:

Ja olen aivan samaa mieltä, ja kysyn samalla miksi valtaapitävät eivät kuuntele kansan enemmistöä??

http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2011/04/1310459/mtv3n-kysely-kolme-neljasta-haataisi-romanikerjalaiset-maasta

Jospa Perussuomalaiset tekisivät asialle jotakin, muut eivät edes ole yrittäneet.
Äänestäkäämme siis Perussuomalaisia ainakaan enemmän päin persettä EI voi mennä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu