Naarmut piiloon?

Onko kellään hyviä vihjeitä, miten saisi autossa olevat naarmut itse peitettyä? Olisin ehkä ostamassa yhtä autoa, jossa on muutamia naarmuja kyljessä ja puskureissa; autokauppias sanoi, että jonkinlaisella auton "meikki"- tai "peitevärillä" saisi naarmut piiloon siististi itse; onko kellään kokemuksia???
3532
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

että laittaa ne piiloon ja osta VASTA SITTEN!

Äänestä
  • Jos naarmut haluaa siististi piiloon, niin ei taida olla muuta keinoa kuin uudelleen maalaus ja ymmärrettävästi autokauppias ei sitä välttämättä halua maksaa. Värivahat tms. auttaa vain hetken ajan ja paikkamaalikynällä ei tahdo saada siistiä jälkeä aikaiseksi (jos siis kyse on pitkästä naarmusta eikä pelkästä kiveniskemästä).

    Äänestä

Puskurista (hopea) sain paikattua spraymaalilla huomaamattomasti,mutta pellissä näkyy uusi maali tummemmalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


!!! kirjoitti:

Onko kellään hyviä vihjeitä, miten saisi autossa olevat naarmut itse peitettyä? Olisin ehkä ostamassa yhtä autoa, jossa on muutamia naarmuja kyljessä ja puskureissa; autokauppias sanoi, että jonkinlaisella auton "meikki"- tai "peitevärillä" saisi naarmut piiloon siististi itse; onko kellään kokemuksia???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu