Elikkä mulla on Yaz-merkkiset pillerit ja niissä siis on se menetelmä et syödään sellasia punertavia pillereitä ja sitten menkkojen aikana syödään valkosia. Nyt päätin jättää menkat väliin ja kun piti alkaa syömään niitä valkosia niin siirryin suoraan toiseen laattaan ja niihin punertaviin. Nyt on kuitenkin yhtäkkiä alkanut emättimen sisältä polttelemaan yhdynnän aikana ja jälkeen ja emättimenaukon ympäriltä kirvelee.. Vaiva kestää muutaman tunnin yhdynnän jälkeen mutta sitten se lakkaa.. Pissahätä tulee useasti ja pissaa tulee vain vähän.. Voisiko vaiva johtua siitä että jätin menkat väliin? Kun olen kuullut että e-pillerit kuivattaa emätintä. Joku viisampi voisi auttaa.
e-pillerit ja kipu AUTTAKAA!
sadwoman2345
2232
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
No tuskinpa tuosta jutusta nyt johtuu.
Käy testaamassa, ettei kyse ole virtsatieinfektiosta.
Itse söin ennen Yasminellee, nyt Gestinylii. Kummankin aikana, aina välillä on niin että kun mieheni on lastit heittänyt sisään, kirvelee emättimessä. Pesulle mentäessä kirvely leviää myös emättimen suulle.
Kaikki mahdolliset taudit on tutkittu mutta mitään ei ole koskaan löytynyt. Liekö miksi kirvelee.. Voi johtua liian kuivista paikoista ja hiertämisestä.