saksa ei maksa portugaliin

"Saksa ei osallistu EU:n "vakausmekanismiin", sanoo Saksan suurin talouslehti

http://henry2.puheenvuoro.uusisuomi.fi/69759-saksa-ei-osallistu-eun-vakausmekanismiin-sanoo-saksan-suurin-talouslehti

nyt pitäisi suomessa herätä, miten kepu ja kokoomus meille valehtelee ja vihreet ja rkp komppaa.
14115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat
  • ei maksa suomikaan,kun äänestät perSut voittoon.
    näin velkasi ei varmasti lisäänny muiden toimesta,saat pitää vain omasi.

    ei rautakanki ole mekanismi,joka pakottaa meitin maksamaan.

    Äänestä

Noissa velkamaissa ei ole edes teollisuuttaa millä maksaa niitä velkoja ja niitä ei kiinnosta suuret leikkaukset!

Äänestä

joten euroopan pankeissa on päätetty että suomalainen veronmaksaja pannaan maksamaan senkin edestä. Ja ellei rahaa muuten riitä, niin myydään suomen metsät ja pohjavedet rahan saamiseksi. Mutkan kautta halvalla samoille pankkiireille, tottakai.

Äänestä

Eli suomen (tai siis kataisen , kiviniemen ja sinnemäene ja walliinin takuut) on 45 miljardia euroa portugaliin, kerta saksa ei maksa mitään.

saisi nämä kokoomuslaiset, kepulaiset miljonäärit pistää kaikki talonsa ja tehtaansa pantiksi portugalin lainoja vastaan kerta on niin hyvä sijoitus.

Äänestä

Suomihan se on työntämässä rahaa joka paikkaan , ostimmehan me Saksasta pelkkää ilmaakin tässä muutama vuoksi taakseppäin , monilla sadoilla miljoonilla , että kyllä Hölmölässä osataan , kun kokoomus on johdossa.

Äänestä
  • sakemannit kusettaa kiviniemeä ja kataiset kuin litran mittaa. nyt pitäisi herätä.

    Äänestä

  • kun kokkarit ovat asialla.

    Äänestä

Kataisen ja kumppaneiden uhkapeli onnistuu vain, jos sikamaat saavat hoidettua velkansa. Muussa tapauksessa tulee se pahin katastrofi, joka olisi vältettävissä, jos velat järjesteltäisiin ajoissa.

Äänestä
  • Ja millä lihaksilla ne velkansa hoitaa, kun lainan myötä velka tupaantuu, täysin idoottimainen toive.
    Ja jos sosiaalimenoihin kajotaan menee maa kaaokseen ja anarkia rehottaa.

    Äänestä

  • Uhkapeli on jo epäonnistunut.
    Kreikka joutuu joka tapauksessa velkasaneeraukseen. Josta seurauksena on tämä kauhukuva, eli uusi finanssikriisi. Oraalla oleva vienti tyssähtää ensi syksynä.

    Äänestä

Finanssikriisiä siirrettiin vuodella eteenpäin.
Tukipaketit eivät auta.

Nyt se sitten tulee...

Äänestä

maksaja löytyy ... aivan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


saksa ei maksa portu kirjoitti:

"Saksa ei osallistu EU:n "vakausmekanismiin", sanoo Saksan suurin talouslehti

http://henry2.puheenvuoro.uusisuomi.fi/69759-saksa-ei-osallistu-eun-vakausmekanismiin-sanoo-saksan-suurin-talouslehti

nyt pitäisi suomessa herätä, miten kepu ja kokoomus meille valehtelee ja vihreet ja rkp komppaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu