Taitaa käydä taas kerran niin, että vain porvarit ja perussuomalaiset jättävät vaalirahailmoituksensa jättämättä ennen vaaleja. No eivätpä nuo rikkaat hämäräperäiset suuryritysjohtajat muita puolueita ole tavanneet tukeakaan.
Edes puoluetta johtavan Halla-ahon ja kansan keskuudessa hyvin tunnetun Soinin ilmoituksia ei näy: http://www.puoluerahoitus.fi/fi/index/vaalirahailmoituksia/ilmoituslistaus/EV2011/01.html
Onko miehillä kenties jotain salattavaa, vai miksi kaikkien näiden korruptioskandaalien jälkeen ei vieläkään voi toimia avoimesti ja rehellisesti?
Edes puoluetta johtavan Halla-ahon ja kansan keskuudessa hyvin tunnetun Soinin ilmoituksia ei näy: http://www.puoluerahoitus.fi/fi/index/vaalirahailmoituksia/ilmoituslistaus/EV2011/01.html
Onko miehillä kenties jotain salattavaa, vai miksi kaikkien näiden korruptioskandaalien jälkeen ei vieläkään voi toimia avoimesti ja rehellisesti?
Vastaukset 11
Vanhimmat
Soini on kaiken arvostelun ja yhteisten pelisääntöjen tavoittamattomissa. Soini on prinsessa.
"Kansanedustajaehdokkaat ovat tehneet laiskanlaisesti ennakkoilmoituksia eduskuntavaalikampanjoidensa kuluista. Määräaika ennakkoilmoituksen jättämiseksi umpeutuu lauantaina, ja iltapäivään mennessä kuluistaan oli kertonut vain noin kolmannes ehdokkaista.
Ehdokkaiden ennakkoilmoitukset on kerätty Valtiontalouden tarkastusviraston (Vtv) ylläpitämälle puoluerahoitus.fi-sivustolle. Sinne oli lauantaina kello 14 aikaan jätetty 783 ennakkoilmoituksta, kun vaaleissa on ehdokkaita kaikkiaan 2 315.
Ilmoitus puuttui muiden muassa kolmen puoluejohtajalta eli Rkp:n Stefan Wallinilta, perussuomalaisten TIMO SOINILTA sekä kokoomuksen Jyrki Kataiselta. "
http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Ehdokkaat ilmoittaneet vaalirahoistaan laiskanlaisesti/1135265437770
Ellei asioita kerrota rehellisesti niin totta kai on jotain salattavaa! Persut pettää aina.
VAALIRAHAILMOITUKSEN VOI JÄTTÄÄ 2 KK VAALIEN JÄLKEEN KUN TIEDOT LAHJOITTAJISTA ON KOOTTU
VOIKO ÄÄNESTÄJÄ VAIHTAA EHDOKASTA 2 KK VAALIEN JÄLKEEN KUN TIEDOT KOKOOMUSPERSUJEN VAALIRAHOITTAJISTA ON KOOTTU?
Mene housupyykille, äläkä täällä kuolaa. Tappion ripulit valuu kintuissasi!
Mikä apina/ puolue? Selvitys on annettu. Ala luikkia ketku jo muuallle täältä!
Vaikka valehtelioiden kerholle!
halla-aho ilmoittaa esim omilla sivuilaan mistä rahat tulevat
Puoluerahoitusvalvonta.fi
Tuolta löytyy jos löytyy.Ja katsokaa oikea vaalipiiri.
http://www.puoluerahoitus.fi/fi/index/vaalirahailmoituksia/ilmoituslistaus/EV2011/02.html
Persuilla paljon salattavaa? Mätä pursuaa. Kauheaa!!!