Soinin lihavuus ei kelpaa.
Persuvihan järkevät perustelut?
Tri.Sorbus-Nappo
1458
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
1. Soinin sutkauttelu
2. EU vastaisuus.
3. Puolue olisi edelleenkin olemattoman pieni ilman Soinin karismaa, ei Soinia = Ei PS:ää.
4. Palstan persufanien sietämätön ääliömäisyys. (Ainakin enemmistön, poikkeuksiakin löytyy)
1. Kataisen fantastelut
2. EU rahaeliitin myönteisyys
3. Karismaattinen ja omilla aivoilla ajatteleva johtaja saa aina hengenheimolaisia toimintaan mukaansa.
4. Kokkareiden kannattajat ovat rahan sokaisemia laumasieluja, eivät ajattele kuin omaa etuaan. Tästä seuraa tuho.
3. Hitler, Stalin ja Mao olivat erittäin karismaattisia ja omilla aivoillaan ajattelevia johtajia ja saavat vielä tänäkin päivänä hengenheimolaisia toimimaan haluamallaan tavalla.
4. Persujen kannattajat ovat oman hyväuskoisuutensa sokaisemia lampaita jotka luulevat että heidän elämänsä jotenkin paranee JOS puolue otetaan mukaan hallitukseen.
Hitler sentään ajatteli OMAN kansansa parasta eikä minkään vitun Bilderberg ökypaskaeliitin sikailuja. Hitler olisi passittanut eliittisekundahurrit helvettiin!
Soini on katolinen ja kai kääntyi katoliseksi kun ei hyväksynyt naispappeja ( abortteja ? ).
Soini kuuntelee kansaa ja puhuu kansalle siitä mitä se haluaakin kuulla.
Soini on maamme suurin teoreetikko jolla on monenlaisia teorioita jotka toimivat (ainakin teoriassa ).
Mutta miksi sitten äänestää Persuja no vaikka siksi että piruilisi vähän noille hurreille joita edustaa suomessa tuo RKP.
http://www.mtv3.fi/uutiset/vaalit/index.shtml/arkistot/kotimaa/2011/04/1312544/ruotsalaismedia-soinista-iloisen-paksukaisen-suosio-alkaa-menna-jo-liian-pitkalle
naispappeuden vastustajien perustelut? Minusta karismaattinen aivopesijä sopii ihan yhtä hyvin papiksi vaikka olisikin nainen.
Tai miksi vastustaa abortteja esim raiskaustapauksissa jos nainen ei selvästikkään halua kantaa lasta joka olisi hullun siittämä?
Tätä minä pelkäänkin, tottakai kansa haluaa kuulla että näin ja näin kaikki menee hyvin, poliittisten johtajien pitäisikin puhua enemmän totta eikä sitä mitä kansa haluaa kuulla. Esim EU:sta eroamalla emme missään nimessä menesty.
Soinilla ei ole teorioita vaan sutkautuksia.
Piruilun takia äänestän ennemmin Vasemmistoliittoa joka edes yrittää olla vakavasti otettava puolue toisin kuin PS.
ruotsalaisia kohtaan sen kuin kasvaa, alan olla yhä enemmän pakkoruotsin kannalla vaikka vielä pari kuukautta sitten olisin ollut valmis vaihtamaan sen pakkovenäjään.
Venäjä on pelkkä korruptoitunut paskavaltio kun Ruotsi taas olisi ehdoton kakkosvaihtoehto asuinpaikalleni mikäli en asuisi Suomessa.
No, vasemmistoliitto ja kristilliset oli omina vaihtoehtoina mutta nyt äänestin persuja. Kävi miten kävi.
NO ehkä Soini on sitten maamme suurimpia sutkauksien sutkauttelijoita .
Ehkä J.Katainen on sitten maamme suurin teoreetikko ?
Suomi lainaa rahaa jonka se taas lainaa velkaisille maille korkeammalla korolla ja saa voittoa (jos saa) sekö on Kataisen suuri talousteoria?
Itse en pysty sanomaan kummasta pidän vähemmän: Soinista vai Kataisesta.
Toinen on turha tyhjänjauhaja... ja toinen on turha tyhjänjauhaja.
Pitäisikö Suomeen tuoda hallitus ulkomailta, esim. Sveitsistä? Lähtisi ainakin puhtaalta pöydältä. Paskempaa en ole nähnyt kuin tämä Kivitatti Käteisvippi paskahallitus!
ahkerat kiinalaiset tyytyvät riisikippoon päivässä, ahneet suomalaiset tyytyvät 5000 € verottomat kulukorvaukset/kk
Ne jenkit on tilattu tekemään Suomelle seuraava hallitusohjelma.
Ehkä kaikki eivät todellakaan halua muutosta nykypolitiikkaan. Perussuomalaiset ovat ainoa mahdollisuus muuttaa poliittista käyttäytymistä mahtavalla nousullaan. Jos joku ei ymmärrä, mitä kaikkea politiikassa nyt tapahtuu persujen ansiosta, vaan revittelevät vaikka mitä lapsellista huu-haata, ei voi kuin jättää sitten omaan arvoonsa ja ymmärtämättömyyteensä.