Suomen vaalituloksesta? Eikö Ruotsin ulkoministerillä ole omia huolia ihan tarpeeksi jos aikaa jää Suomen vaalituloksesta huolehtimiseen?
http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Ruotsin Bildt huolissaan Suomen vaalituloksesta/1135265479562
Miksi Ruotsin ulkoministeri on huolissaan
9
184
Vastaukset
- Tärkein MISSIO:.!1%#
.
on jatkuva Suomen sisäisiin asioihin sekaantuminen yleisön pyynnöistä huolimatta
. - o87yogoity8o7t
Toivotaan, että Soini ensitöikseen alkaa ehdotella pakkosuomea Ruotsiin. Onhan siellä kuitenkin enemmän suomenkielisiä, kuin Suomessa ruotsinkielisiä.
- ---
Miksi ihmeessä joku Ruotsin ulkoministeri on huolissaan RUOTSINkielen asemasta SUOMESSA. Huolehtikoon Ruotsi ihan vaan rauhassa oman kielensä asemata omassa maassaan ja jättäkööt suomalaiset rauhaan. Ja jos jostain tarvitsee Ruotsin ulkoministerin olla huolissaan niin aloittakoot vaikkapa SUOMENkielen asemasta RUOTSISSA.
- No comments
Hurrit lähetti pikapostia Ruotsiin, Kalle ei jaksanut lukea koko lappua ja kertoi:
on nähnyt enneunen vähemmistökieliryhmästä eli hurreista ja heidän huonosta kohtelustaan.
Bildt ei kuitenkaan ymmärrä miksi hurrit haluavat palata takaisin 30-luvulle ja kaasuttaa ne juutalaiset uudelleen.
Ei se sovi, nyt on ilmastotalkoot.- Vihaviestejä länsira
.
länsirannikolta lähetetään jatkuvasti valtion vastaisia vihaviestejä, koska SuPo puuttuu asiaan
.
- Nootin paikka!
Stubb heti lähettämään noottia Ruotsille sopimattomasta puuttumisesta ystävällismielisen suvereenin maan sisäpolitiikkaan!
- Ei ruotsalainen
Meillä on Ahvenanmaa ja siellä on rasistinen politiikka jolla painostetaan suomenkielisiä kansalaisiamme.
- NimimERKKI..
Minor verba
http://www2.aamulehti.fi/keskustelu/thread.jspa?forumID=131&threadID=52266&messageID=755261#755261
Pykälä 1 on nyt otettu käyttöön: Äärimmäisyyslinjasta on nyt keskustelufoorumeilla luovuttava joksikin
aikaa ja jätettävä ainakin likaisimmat temput hetkeksi reserviin.
Niidenkin aika kyllä tulee vielä."
Ruotsiin syytetään kaikkea potaskaa ja vieläpä irroitettuina asiayhteyksistään.
Härskiä, sanoisin!- NimimERKKI..
Muistuu mieleen omien kommunistiemme vierailut Tehtaankadulla.
Ja a´vot kohta tuli noottia Kremlistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1024867Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143962Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2133886Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371354
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1701353En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531145