http://www.iltalehti.fi/vaalit/2011041913574865_vl.shtml
Kyllä ne ovat nämä poliittiset hampit rahalähteensä avanneet, ja pönkänneetkin ne iäksi auki!
Eikö olisi rehellisintä jotta jokainen poliittinen pellepuolue, leveilisi pelkillä jäseniltään saamilta jäsenmaksuilla? Ilman minkäänlaisia automaattisia puoluetukiaisia!
Ja jos joku puolue ei pysyisi pystyssä pelkillä jäsenmaksuillaan, se saisi rauhassa ja kenenkään häiritsemättä KAATUA !
On irvokasta jotta Suomessakin on asunnottomia, leipäjonoja ja jopa sairaiden ja vanhusten hoito tökkii rahan puutteessa, mutta näille poliittisille sutkeille ja heidän ulkomaisille komppiksilleen, LÖYTYY AINA IRTONAISTA RAHAA JA IHAN RAJATTOMASTI!
Late Lapista. Järjestys torppaan Ry! Lapin osasto!
Kyllä ne ovat nämä poliittiset hampit rahalähteensä avanneet, ja pönkänneetkin ne iäksi auki!
Eikö olisi rehellisintä jotta jokainen poliittinen pellepuolue, leveilisi pelkillä jäseniltään saamilta jäsenmaksuilla? Ilman minkäänlaisia automaattisia puoluetukiaisia!
Ja jos joku puolue ei pysyisi pystyssä pelkillä jäsenmaksuillaan, se saisi rauhassa ja kenenkään häiritsemättä KAATUA !
On irvokasta jotta Suomessakin on asunnottomia, leipäjonoja ja jopa sairaiden ja vanhusten hoito tökkii rahan puutteessa, mutta näille poliittisille sutkeille ja heidän ulkomaisille komppiksilleen, LÖYTYY AINA IRTONAISTA RAHAA JA IHAN RAJATTOMASTI!
Late Lapista. Järjestys torppaan Ry! Lapin osasto!
Vastaukset 13
Vanhimmat
http://fi.wikipedia.org/wiki/Puoluetuki
Ja perskels! rahaa on vaikka latoja kattaisi, kunhan ei tehtäisi liian pitkiä räystäitä!
Puoluetuet lankevat kuin koviston manulle ja ahnesaaren maralle valtion kustantama illallinen !
Late Lapista. Sutkit Sukevalle Ry!
Persut vaativat LISÄÄ POLIISEJA jotta mamu-häiriköt saadaan kuriin. Kokkareet ovat tahallaan vähentäneet poliiseja koko ajan jotta mamu-nuoriso voi kiduttaa alkuasukkaita ja heidän alaikäisiä tyttöjään yhä enemmän.
Vaadimme että HULLUUS LOPPÙU ja poliisit kaduille nappaamaan ja karkottamaan maasta kantaväestöä kafir-elukkoina pitävä roskasakki!
Normaali käytantö,ja kuka on nämä manun illaliset päättänyt ? tosin nekään ei riittänyt kepulle,vaan piti vielä kähmiä lisää.
Itse ne ovat nämä poliittiset rosvot ja lypsäjät, rahanänninsä rakennelleet!
Kansalaisten vastustuksesta huolimatta !
Late Lapista. Rosvot rosikseen Ry!
Näin on.Minä lähden nyt sossuun. Saan kassillisen seteleitä.
Kokoomus varmaan saisi äkkiä kerättyä hyvät rahat. Ongelmahan oli jo näissäkin vaaleissa, ettei lehdistä ja televisosta päässyt läpi kuin kokoomuksen ja sen hallituskumppaneiden propagandaa.
Jos jokainen yritys maksaisi 0,1 promillea liikevaihdostaan kokoomuksen vaalikassaan, pitäisi varmaan hankkia paperinkeräysastia postilaatikoksi.
Muutama miljoona puluetukea tekee persuillekin hyvää. Jospa saisivat jo ensi vaaleihin painettua vähän isommat ja värilliset vaalimainoinokset. Olisi ollut kiva saada edes joku persujen vaalimainos kotiin ettei olisi tarvinnut netistä etsiä ketä äänestää. Vaan eipä kaatunut tähän.
Sekoomuslaiset eikolliset omistavat pikavippi firmoja, kiskoen niillä jopa yli 1000 prosentin korkojakin! Kyllä kokoomusrosvot rahaa osaavat tehdä !
Late Lapista. Halla-Aho fanit Ry!
Hyvä ettei persut sen enempää puita kaataneet paperimainoksiin? Seuraavia vaaleja tuskin kuitenkaan tulee, kunhan uuteen perustuslakiin kirjattu suomen lakkauttaminen ratifioidaan Kataisen toimesta?
Sitten ollaan EU:n torpparikunta, kupattava resurssipooli parille rikkaalle valta-raha -suvulle?
Heil EU-Reich, ökysukujen SIMS-pelin viimeisin lisuke?
http://theeconomiccollapseblog.com/archives/20-statistics-that-prove-that-global-wealth-is-being-funneled-into-the-hands-of-the-elite-leaving-most-of-the-rest-of-the-world-wretchedly-poor
Eiköstä sinullekaan kelvannut Minkki marin iso kuva? se jossa suupielestä valuu verijuova!
Late Lapista.
Persut ei kauaa kestä, siitä antaa osviittaa jo ääniharava Kike Elomaan lausunto vaalivoitonsa jälkeen:
"- Joskus pureskelen kynsiäni, eikä niitä alushousujakaan kyllä tule yleensä kovin paljoa käytettyä. "
-Iltasanomat 18.04.2011-
Varsinainen kykypuolue hahahaha, maakuntien Persumiehet... joskus potkitaan kiviä ja nostetaan olut tuoppia kapakassa.
Perussuomalaiset nostaa esiin talousrikollista bodaajajulkkista
Kike Elomaa
Perussuomalaisten listoilla muun muassa eduskunta- ja eurovaaleissa ehdolla ollut bodaaja ja laulaja Ritva “Kike” Elomaa on tuomittu talousrikollinen. Syksyllä 2003 Elomaa tuomittiin hovioikeudessa 1 140 euron sakkorangaistukseen kahdesta rekisterimerkintärikoksesta.
Samassa jutun yhteydessä Kike Elomaan kanssa avioliitossa ollut Kimmo Elomaa tuomittiin useista talousrikoksista yhteensä kahdeksi vuodeksi ja kahdeksi kuukaudeksi vankeuteen. Lisäksi Kimmo Elomaa tuomittiin maksamaan miljoonien eurojen vahingonkorvaukset Ruotsin valtiolle.
Maskussa asuvan Kike Elomaan menestys erilaisissa vaaleissa ei ole ollut hääppöistä. Esimerkiksi eurovaaleissa hän sai omasta vaalipiiristään Varsinais-Suomesta vain 754 ääntä ja koko valtakunnasta yhteensä vain 2425 ääntä.
Eiköstä tuo Kike Elomaa kuulunut noihin äänikungattariin äskeisissä eduskuntavaaleissa?
Kimmo Elomaa pakeni aikoinaan Suomen viranomaisia Ruotsiin, ja tuomittiin siellä vankilarangaistukseen, jonka hän sovitti nukkumalla vankilassa aamu 8 asti ja pääsi sitten tekemään bisneksiään!
Vankila aikanaan kimmo poju sai aikaan 100 mijoonan kruunun verovelat Ruotsiin, tarina ei kerro joutuiko kimmo poju nukkumaan kello 10 asti sovitellessaan noita verovilppejään!
Late Lapista. Sutkit Sukevalle Ry!
Kyllä