Olen mielenkiinnolla seurannut keskustelua noin puolen vuodenajan ja en voi olla kommentoimatta.Steroidien käyttäjien tuomitseminen,leimaaminen ja arvosteleminen on aika kuumaperuna ; ) Käyttäjistä tehdään usein mielikuva että kaikki ovat poikkeuksetta sekopäisiä,sivistymättömiä,käveleviä"jääkaappi-pakstin yhdistemiä", vailla minkäälaisia sosiaalisia taitoja,jotka on portsareina kun muuhun ei kykene!?
Olen itse käyttänyt kiellettyjä aineita 1995 vuodesta lähtien.Aktiivisesti olen harjoitellut kuntosalilla 1991 lähtien.Kilpailu historiani alkaa vuodesta 1997.Pyrin kilpailemaan joka toinen vuosi.Aineiden käyttö ei ole minulle aiheiuttanut ainakaan mitään negatiivista.Suoritan tällä hetkellä loppututkintoa yliopistossa,käyn samanaikaisesti työssä it-alalla ja elän tavallista perheelämää mihin kuuluu vaimo ja pikku hauveli.Joten olen varmaan jokin kummajainen : )
Joku on joskus sanonut että on epärehellistä käyttää aineita.Kysyttäessä olen aina myöntänyt asian mutta harvapa on tullut kyselemään.Minun mielipiteeni on että aineet käytettynä lääkärin valvonnan alla on pelkästään positiivinen juttu.
Jokaisella käyttäjällä on jokin syy miksi käyttää aineita.
Voit olla mitä mieltä haluat asioista mutta asioita ei täällä järin kannata kommentoida mikäli niistä ei ole itseopiskeltua/koettua tietoa...musta tuntuu jutut kannattaa jättää omaan arvoonsa.
Olen itse käyttänyt kiellettyjä aineita 1995 vuodesta lähtien.Aktiivisesti olen harjoitellut kuntosalilla 1991 lähtien.Kilpailu historiani alkaa vuodesta 1997.Pyrin kilpailemaan joka toinen vuosi.Aineiden käyttö ei ole minulle aiheiuttanut ainakaan mitään negatiivista.Suoritan tällä hetkellä loppututkintoa yliopistossa,käyn samanaikaisesti työssä it-alalla ja elän tavallista perheelämää mihin kuuluu vaimo ja pikku hauveli.Joten olen varmaan jokin kummajainen : )
Joku on joskus sanonut että on epärehellistä käyttää aineita.Kysyttäessä olen aina myöntänyt asian mutta harvapa on tullut kyselemään.Minun mielipiteeni on että aineet käytettynä lääkärin valvonnan alla on pelkästään positiivinen juttu.
Jokaisella käyttäjällä on jokin syy miksi käyttää aineita.
Voit olla mitä mieltä haluat asioista mutta asioita ei täällä järin kannata kommentoida mikäli niistä ei ole itseopiskeltua/koettua tietoa...musta tuntuu jutut kannattaa jättää omaan arvoonsa.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kannattas vähän miettii ennen ku alat täällä mömmöjä mainostamaa, sun innoittamana joku hemmetin amis hankkii mömmöjä ja käyttää niitä väärin ja sydän repeää kahtia! Ootko ylpee itestäs? Sä sanot että oot ihan normaali kaveri, aivot sulla on ainakin surkastunut jos ei muuta, ja en kyllä ymmärrä sellaista vaimoa joka roikkuu miehessä joka vetää kamaa suoneen... Tajuatko sä yleensä mitä tarkoittaa kielletty aine, sä et saa niitä käyttää kilpaurheilussa!
vai että sydän ihan repeää, se kuulee kasvaa kasvuhormonia käyttämällä. Omna tai Susta saati nandro ei semmosta tee. Ota selvää asioista. ps. itse en käytä mutta mua on ruvennut ärsyttämään koko ajan enemmän tää maa ja kaiken maailman rajotukset mitä aikusille miehille asetetaan. Eikä ihme että eduskunnan pellet voi tehä mitä vaan kun on sunlaisia pellejä hyväksymässä kaiken mitä joku sanoo ja pelottelee.
Steroideja ei kannata alkaa käyttämään. Mutta sinä oletkin jo aloittanut. Steroideista voi tulla ja tulee sivuvaikutuksia. lihakset kasvaa mutat se ei ole sen arvoista. Saat lihakset kasvamaan hyvällä treenillä, unella ja NORMAALILLA ruokavaliolla.
Kyllähän sä nyt noin sanot, että ei oo mitää haittavaikutuksia, ku oot viel nuorehkossa iässä, punttisali into päällä ja lihakset kasvaa ihan silmissä. Noh, ootahan vaan ku oot semmonen 40-50v, sun oma hormoonituotantos on helvetti niin sekasin, että sult tippuu hampaat suusta ja kun aivastat niin hyvä ettei pääs lähe kropasta irti. Mä oon nähny tämänkaltaisia ihmisiä painonnosto piireissä jotka on nyt keski-ikäisenä ihan FUCKED UP!
Yllä oleva viesti Stereodi miehelle
Kyllä tällä palstalla riittää porukkaa joka jaksaa taivastella aineiden käytöstä.Yleensä ne on juopponarkkareita jotka tuomitsemista harastaa,tai muita luusereita.
Tunnettu kehonrakentaja ja leffatähti Arnold Schwarzenegger voitti monta sandownia(tunnustanut steroidien käytön).Kehonrakennus on menestyjien laji,kuka ties suomessakin pääsee bodarina kaupunginjohtajaksi.Muttei kuitenkaan senaattoriksi kuten arska.
???
Mainitsit jotain lääkärin valvonnassa suoritetusta anabolisten käytöstä. Ootkos ite käyttänyt niitä niin????????? Jos oot niin miten on veren rasvat ja vieläkö pujut jaksaa uida? ;) Ja miten on sydämen laita joko on suurentunut kohtuuttomasti ja onkos tullut EKG:hen, ns. QT-ajan dispersiota??? --> (lainaus) "saattaa ennustaa lisääntynyttä sydänperäisen äkkikuoleman riskiä" niin ja onkos muuten tullut hauiksen tai rintalihaksen repeämiä??
Mietin itsekin käytön aloittamista. Olen treenannut jo muutaman vuoden kovalla menolla, mutta kehitystä ei ole enää tapahtunut. Luultavasti geneettiset mahdollisuudet ovat täyttyneet. En vain tiedä mistä lähteä anabolisia hakemaan, sillä tiedän myös lumeaineiden sijatsevan markkinoilla. Niissä se todellinen vaara sijaitsee.
Kauhut anabolisten lääkeaineiden laittomuudesta johtuu lähinnä niiden lääketieteellisen käytön vuoksi. Olen kuullut monien lääkärien allekirjoittavan steroidien tehon ja positiivisuuden, kun taas vain muutama puhuu niitä vastaan. Syynä on niiden laittomuus yksityiskäyttössä, johtuen puutteelisesta tiedosta kuinka käyttää niitä. Anabolisiahan käytetään mm. potilaiden kuntoutuksen nopeuttamiseen.
Mistä sait hankittua lääkeaineita ja missä niiden hintahaarukka pyöri? Jos et halua vastata suoraan viestiini, annan sinulle sähköpostini, kunhan ensin varmistun vastauksestasi (spammaajien estämiseksi).
Muutaman vuodenko olet treenannut ja nyt alkaa narkkarit jo kiinnostaa.Geneettiset rajat tullut vastaan.EI SAATANA.MISTÄ TEITÄ AINA LÖYTYY.
TREENAA SAATANA,ÄLÄKÄ KUVITTELE GENEETTISIÄ RAJOJA VIELÄ KYMMENEEN VUOTEEN.PERKELEEN PÖNTTÖ.
OTA LAJISTA ITSELLESI ELÄMÄNTAPA JA NAUTI SIITÄ SELLAISENA.KUKAAN TERVEJÄRKINEN KAVERI EI EDES SUOSTU SINUNKALTAISELLE PARIN VUODEN TREENARILLE MYYMÄÄN KUIN KORKEINTAAN MANSIKOITA.
ITSE OLEN TREENANNUT N.10 VUOTTA JA VOIMAA ON TAKANA SAATANASTI JA KOKO LÖYTYY.
NYKYAJAN KAKARAT OVAT HETI SOITTELEMASSA NARKKAREILLE JA PYYTÄVÄT NAPPEJA TURPAAN KUN KAKSI TREENIÄ ON TAKANA JA KEHITYS PYSÄHTYNYT.
VITUN PUUPÄÄT OPETELKAA ENSIN TREENAA KUNNOLLA.
VOI LUOJA TEIDÄN KANSSA.NISKALAUKAUS.
Ainahan sitä ihminen etsii aidan matalinta kohtaa, luonnosta riippumatta. Mitä tulee sinun kohdallesi, koko ei nähtävästi ole älykkyyden mitta.
Aloitit treenaamisen näköjään ala-asteelta kiusaajien kohteeksi joutumisen myötä, sillä kuntoilu on jälkeenpäin vienyt kaiken arvokkaan aikasi, jota sinun olisi tullut käyttää opiskeluun. Opettele kirjoittamaan.
Et osais kertoa jotain hyvää ja turvallista steroidi tuotetta, mikä olisi turvallinen tälläselle räkänokka-aloittelijalle? 2v salia takana ja kovassa kunnossa, mut kovempaan täytyy päästä ja nopeesti! :P
Mailaa/[email protected]