AFTONBLADET julkaisi propagandansa uudelleen!

Pakkoruotsi.net

Många upplever att de är rädda

http://www.aftonbladet.se/nyheter/article12903612.ab


Tuo juttu on aivan varmasti suomenruotsalaisten masinoima.

Kaikki nuo jutut, miten surut muka pelkäävät, kuin myös se ainainen ja sama juttu miten "ratikassa mies oli vihainen, kun lapsi puhui ruotsia" ovat keksittyjä juttuja; suomenruotsalaisten propagandaa, jota ei ole koskaan oikeasti tapahtunut.

7

315

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • No comments

      Päivin hyvä 90 v. ystävätär (sama josta Steffi jutteli tv:ssä) - ummikko ruotsalainen - oli menossa terveyskeskukseen gynekologin tarkastukseen (pelkäsi olevansa raskaana)...

    • No comments

      Kerran kaljoteltuani tuli hirveä nälkä ja meinas menna ostamaan nakit ja muusin, koska luulin olevani Ruotsissa. No meitä oli jonossa monta ja sitten kun sanoin muusschi, niin minua katsottiin pitkään vihamielisesti!!!!!!

    • Salt och Peppar

      Lukiessani nuo Aftonbladetin mielipidekirjoitukset päädyin siihen johtopäätökseen että kirjoittajista tuskin oli montakaan ruotsalaista , kirjoitettu kielikin oli useimmin kotikutoista Högsvenskaa joka jo sinälläänkin paljastaa kirjoittajan kotimaisuuden !
      Pohjanmaan ruotsalaisuuskin oli useassa kirjoituksessa silmiinpistävä , riikinruotsalaiset käyttävät kirjoituksissaan toisenlaisia vivahteita jotka nekin on helppo tunnistaa !

      Summa smnarium , Hurreilla on paha olla !

    • finnishguy skriver

      I think Carl Bildt is hypocritical. I don’t see any reason why Finland should treat Swedish speaking minority any better than Sweden treats Finnish speaking minority. At the moment Swedish speaking Finns oppress Finnish speakers and they have have all kinds of unfair privileges which should go away.

      In Sweden about 5 percent of population speak Finnish. How would you feel if all people in Sweden were required to learn Finnish, you couldn’t get university degree or get any job in public sector without passing Finnish exam — and persons who speak Finnish as mother tongue had much larger quotas in universities than their proportion in the population (and because of that, they would have much lower required grades to enter universities, compared to Swedish speakers)? Just swap Finnish and Swedish and you have the current situation in Finland.

      • hurrit ja euro..?

        Ruotsi ei kuulu euroon. Ruosti ei ole EU-myönteinen maa, vaan EU-epäileväinen. Carl Bildt puhuu harvinaista paskaa. Nyt Suomen on aika itsenäsityä ja antaa hurrin homoilla rauhassa. Mutta yhtän firmaa ei heile enää mydä. Mitä nyt Wärtsil''n tuli pomo hurrilasta. Taitaa koko firma muuttaakin sinne Nallen ja Olen toivomuksesta. Nokiahan meni jo Jenkkeihin Elopin(M-soft) johdolla.


    • Arjupa

      Ruotsalaisten pitää pikkuhiljaa oppia, että Suomi on itsenäinen valtio. Täällä ei tarvitse tehdä päätöksiä eikä äänestää ruotsalaisten tahdon mukaan.

      Mikäli Ruotsin poliitikot jatkavat tällaista paskan puhumista, alkaa kohta ruotsalaiset saadakin turpaansa täällä Suomessa. Ei tuollaista rasistista arvostelua, mitä ruotsalaiset lehdet ja poliitikot tekevät, tarvitse yhdenkään itsenäisen kansan sietää.

    • Niinpä.

      Moni humalainen vihainen mies on huutanut suomea puhuvalle lapselle.

      Johtuiko se siitä, että lapsi puhui suomea?

      Pientä on surujen kokema kohtelu verrattuna tummaihoisten kokemaan.

      Mutta svekojen mielestä vain suruilla on väliä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2280
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      23
      903
    3. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    4. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      892
    5. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      845
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      563
      816
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      82
      718
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      660
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      24
      612
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      571
    Aihe