http://www.hs.fi/kaupunki/artikkeli/Citykaneja tapettiin talvella lähes tuhat/1135265560998
HS, Sotauutiset !
City petoja vastaan käydyissä taisteluissa Suomen pääkaupungissa, menehtyi yli 900 petoa, vastapuolelle ei tiedetä syntyneen isompia hengenmenetyksiä, eikä edes vakavia haavoittumisia !
Late Lapista.
HS, Sotauutiset !
City petoja vastaan käydyissä taisteluissa Suomen pääkaupungissa, menehtyi yli 900 petoa, vastapuolelle ei tiedetä syntyneen isompia hengenmenetyksiä, eikä edes vakavia haavoittumisia !
Late Lapista.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Lieköhän asialla ollut Jyri Häkämiehen Ampumakerho?
Oisko sittenkin ollut kokoomuksen ampumaseura Työväen Ampujat?
Veikkaan jotta karhukoplakin on avustanut, muutamalla Pasipanssarivaunulla ja haukikoillaan ! Ja Paatero tietenkin Kanintorjuntaprikaadin johtajana!
Late Lapista.
Mutta taapero taisi tällä kertaa unohtaa sulkea ilmatilan?
PÄIVÄN MENOTÄRPPI CITY KANEILLE !
http://www.hs.fi/kulttuuri/artikkeli/Päivän menotärppi Via Crucis -pääsiäiskulkue Helsingin keskustassa/1135265579912
Ottakaa osaa suurin joukoin! HOM, myös nelijalkaiset !
Late Lapista.
Tavallinen pulliainen se saa tuota ristiä kantaa joka päivä, pyhänä ei viitsi ees katsoa.
Huomenta Late!Ja mämmirikasta pääsiäistä sinulle lapin lahja suomen kansalle ja niin monta vuotta saanut täällä repeillä juttujesi ansioista.Se on helvetin sääli ettet ollut ehdokkaana:(Varsinkin tällä hetkellä huomaa,että kunnon lapin mies tuskin olisi kääntänyt nuttunsa näin vikkellään toisin päin.Nyt kansa parkuu kurkku suorana kuinka sammakko soini toiselle puolelle aitaa loikki,Teki Juudakset ja nyt ällistellään silmät lautasen kokoisina,miten tässä näin kävi???Samat somput on seinännapureina ja loisina ens viikolla päinvastoin rappukäytävässä seisoo kolme uutta valtion kustantamaa lasten työntökärryä.(Uusia tietysi)No yks hailee,touushan on se,me olemme Eu-n vallan alla,se on yks paskan hailee,mitä täällä apinahäkissä hypitään.Jytkyä pääsiäistä!
Vain tavallinen pulliainen suostuu kantelemaan ristejä!
Late Lapista. Ristit polttopuiksi Ry!
Olen tuolla naamasivulla pörräillyt viime aikoina,täällä poikkean satunnaisesti lukemassa vain sinun juttusi,minä olen tullut siihen tulokseen,että on yks helvetin hailee,mitä nää apinat tuolla arkadianmäen häkissä leikkii,mämmissä ollaan kaulaa myöten ja se on siinä.Omalla muutos 2011 pienpuolueen ehdokkaallani oli paras ajatus,tuodaan eduskuntaan luovaa hulluutta neljäksi vuodeksi ja sen jälkeen upotetaan koko paska Itämereen!Joo mullekkin tuli kutsu tohon Halla-Ahon tapahtumaan,varmaan siksi kun lupasin työntökärryt porukalle,joka päätti aloittaa mustien kuljettamisen suomesta.Kyllähän se soinin rotsi oli kääntynyt väärinpäin jo vaali- iltamissa,näin niska puolella koko numeronkin XXXLLLL! No ei kannata kuitenkaan menettää toivoa,elämä ja hauskanpito jatkuu,jos ei sitten tule tosi iso,oikea jytky järistys ja kaataa tän saakelin Eu-tornin tuhannen pillun päreiks?Eletään toivossa:):))
EU on jo pahasti kallellaan, tuskinpas kaatumiseen on enään kovinkaan pitkää aikaa, tenavatähti kataisella ja clowni stubbilla alkavat jo heikot hartiat väsymään, keskieurooppalaisten mafiosojen johtaman kligin pönkkäämisestä!
Kiinassa kootaan jo ulosottomies jengiä, joka tulee velkomaan EU;n konkurssipesää, mennessään amerikkaan samalle asialle !
Late Lapista. Halla-Aho fanit Ry!
Jestas sentään miten vaarallinen paikka Helsinki on. Minä asun Lahden keskustassa ja näin yhden rusakon. Se oli kania isompi. Onneksi ehdin turvaan läheiseen Siwaan. Hermostuksissani unohdin ostaa maitoa. Ostin vaan sixpakin kaljaa!
Lapissa ei taida olla kaneja, mutta ehkä sielläkin päin pitäisi joskus hankkia tietoa muistakin eläimistä kuin niistä maatilan lehmistä.
Kani ei ole petoeläin, vaan jyrsijä. Sen ravintoa on lähinnä ruohot, oksat ja lehdet. Tästä syystä lappalaisten pelko on aiheeton: ne ovat täysin vaarattomia ihmiselle.
Tuntuupas hyvältä tämä tiedonjako. Mitenkähän lappalaisille kävisi jos ei olisi meitä helsinkiläisiä kertomassa heille kuinka asiat ovat.
D D D D D !
http://omakaupunki.hs.fi/paakaupunkiseutu/uutiset/mystisia_lautapelireitteja_ilmestyi_helsinkiin-katso_kuvat/?ref=tf_iOKboksi_p1
Kaneilleko on piirretty jo omat kaistat hesan kaupunkiin !
Late Lapista. jussuffit afrikkaan Ry!