Breshnev itkee persujen voittoa
kissamies57
978
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Lipposet ovat SÄÄLITTÄVIÄ paskahousuja kumpainekin.
Toivottavssti lapsesta kasvaa hyvä ihminen
http://www.youtube.com/watch?v=c0gElfhA0UY
Jo oli aikakin tuulipukukansanosan saada äänensä kuuluviin.
Pointti ei ole siinä, että joutuisi pukeutumaan tuulipukuu, vaan nimenomaan siinä, että voi valita, pukeutuuko tuulipukuun tai ei.
Lipponen on Äijä isolla äällä.
:D
ja isoolla eläkkeellä
http://www.youtube.com/watch?v=XnkRkHh3dGs
En minä ole kateellinen tuhoavassa mielessä, vaan nimenomaan siinä kateuden rakentavassa mielessä ... haluan itse samanlaisen elämänuran itselleni, kuin mikä Paavo Lipposella on.
Kommunismi hajosi ja tuhoutui vääränlaiseen kateuteen, tuhoavaan kateuteen. Kapitalismin voitto on nimenomaan siinä, että tuo tuhoava voima on käännetty tuottavaksi: 'mulle kans ja mähän vittu teen'.
Mutta minun mielestäni kumpikaan muoto yksinään ei toimi, vaan vaativat toisiaan, että saataisiin kaikkein paras tulos. On olemassa joitain kadehdittavia juttuja, jotka suorastaan odottavat tuhoaan. Esimerkiksi merirosvous.
Arvomaailmasta kaikki lähtee.
vanhaa oppimatonta merirosvoa joka vielä viimesillä hengenvedoillaan huutaa sisäistä katkeruuttaan että kaikesta ryöstämisestäni ja keljuiluistani huolimatta olen vanha ja kipeä ja VITUTTAAAA!
Sepä se juttu on, oppimaton merirosvo ei ole koskaan kuullut kateudesta ja siten tullut tietoiseksi omasta kateudestaan. Se on juurikin se voima, joka vaikuttaa pohjattoman ahneuden ja empatiakyvyttömyyden taustalla, jotka ovat edellytyksiä menestyvälle merirosvoukselle.
Marxilaisesta ajattelusta löytyisi ratkaisu Somalian merirosvous ja kouluttautumattomuusongelmaan. Kommunistinen vallankumous sekulaarisine arvoineen voisi yhdistää tuon Afrikan koillisen jalokiven.
kissamiehen avaukset hyviä juttuja ,lisää vaan vai joko alkoi nukuttaa