Tämä ei varsinaisesti tähän kuulu mutta kuitenkin.
Näin tänään kaupassa sellaisen naisen mitä olen koko ikäni etsinyt.
Ja nyt kun näin hänet niin ei ollut mitään pienintäkään ideaa miten olisin keskustelun avausta saanut aikaiseksi. Normaalisti kun ei ole koskaan ollut ongelmaa puhua vieraille ihmisille.
Siinä vaan pällyilin kun mikäkin idiootti, ja tämän nainenkin taisi huomata.
Nyt etsintäkuuluttaisin hyvää neuvoa vastaavaa tilannetta varten.
Näin tänään kaupassa sellaisen naisen mitä olen koko ikäni etsinyt.
Ja nyt kun näin hänet niin ei ollut mitään pienintäkään ideaa miten olisin keskustelun avausta saanut aikaiseksi. Normaalisti kun ei ole koskaan ollut ongelmaa puhua vieraille ihmisille.
Siinä vaan pällyilin kun mikäkin idiootti, ja tämän nainenkin taisi huomata.
Nyt etsintäkuuluttaisin hyvää neuvoa vastaavaa tilannetta varten.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Itse seurustelin kauan sitten ja muutaman kuukauden ajan miehen kanssa, joka pongasi minut sukkahousuostoksilta Stokmannilta. Hymyili leveästi, odotti, kunnes sain maksettua ja kysyi, voitaisko me mitenkään sopia treffejä.
Että olihan se erilainen tapa, mutta juuri se taisi tehdä vaikutuksen. Joten eipä se kummempaa, ole oma itsesi vaan, avoin, suora ja rehellinen.
"Näin tänään kaupassa sellaisen naisen mitä olen koko ikäni etsinyt." Jep, ja nyt sitten puhutaan kaiketi "ulkoisista ominaisuuksista", "onnea ja menestystä valitsemallasi tiellä".
Missäpäin suomea ja missä kaupassa? Mulla sattui vastaavaa Pohjois-pohjanmaalla.
milloin ja mikä kauppa??
Minä olin töissä ja sinä asiakkaana?? :))
Niin missäköhän päin. Mä olen töissä kaupassa ja yksi mies asiakas tuijotti pitkään. .
Mene mielummin juttelemaan, koska tuijottelusta jää vähän ikävä maku molemmille etenkin jos se tuijotuksesi kohdekin tajuaa mitä sinä teet.
Olen katsos itsekin joutunut vastaavanlaiseen tilanteeseen tänään ja tuli vähän outo fiilis joten oli pakko paeta kaupasta pois.
Minuakin tuijotti joku törppö tänään kaupassa Pohjois-Pohjanmaalla, mitähän lie mielessään?
nm tuijottava törppö..tapahtuiko tämä keski-suomessa?...joku ainakin katseli minua tiiviisti..
No hymyä huuleen ja kysymään että onko neito varattu?..ja tilanteen mukaan edetään!
Missä taphtui tämä vaikuttava kohtaaminen..miltä elämäsi nainen näytti?oletko vapaa itse?
Olen itse sinkku. Ja etelässä ollaan. Nainen oli asiakkaana kuten minäkin ja olen aina naureskellut noille puheille että rakastutaan ensi silmäyksellä.
Enpä taida enää naureskella. Koskaan ennen en ole mennyt sanattomaksi ja nyt menin ihan lukkoon :( Olisko tämä nyt sellainen tilanne?
Nainen on pitkä ja tumma hiuksinen.
Voi miten ihanan hämilleen tämä nainen on sinut saanut:) Söpöä itseasisassa. Toivottavasti törmäät häneen vielä ja uskallat vaihtaa muutaman sanan hänen kanssaan. Laitahan vielä tuntomerkkejä naisesta ja paikkakuntaa niin uskoisin että joku tunnistaa joko itsensä tai kamunsa siitä:)
Tapahtuiko Prismassa? Sulla oli punainen huppari päälläsi ja olit liikkeellä poikasi (?) kanssa.