Ranska uhkaa irroittautua

Schengenin sopimuksesta ellei pakolaistulvaan saada jotain rotia. Tuntuu siltä, että Ransalaisilla päättäjillä on järkeä päässä enemmän kuin muilla EU johtajilla yhteensä.
790
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

pari vuotta sitten eteläranskalaisessa rantakaupungissa. Koko loman aikana emme nähneet yhtäkään somalia, tai muuta kummallista loisijaa. Se oli tosijuhlaa se. Jos näimme tummaihoisen, se paiski samalla tavalla töitä kuin muutkin, ihan kiva juttu. Ne ei maannet steissillä niin kuin täällä saaatanan porttolassa, jossa se saatanan hullu juristi elättää meidän veronmaksajien rahoilla kummallista loisjoukkoa.

Äänestä
  • Onneksi olkoon!

    Äänestä

sanoi että me tarvitsemme 1800000 maahanmuuttajaa paikkaamaan tulevaa työvoimapulaa seuraavan 10 vuoden aikana, Katainen sanoi myös matematiikannumerostaan joka oli suppealla 6 että "minä en niitä laske vaan teen talouspolitiikkaa joka on kaikkea muuta kuin matematiikkaa" jokainen voi nähdä tulokset kun Katainen on tehnyt talouspolitiikkaa.

Äänestä

Niin meidänkin pitäisi tehdä.

Koko Schengenin sopimus on peräsimestä, ja siitä pitäisi luopua.

Näyttävät kaikki nämä eun hommat olevat aivan typeriä.

Kaiken maailman rikolliset saavat vapaasti käydä ryöstämässä meilläkin.

Äänestä

Britithän ei ole tuossa typerässä Schengensopimuksessa eikä siitä ole niille mitään haittaa ollut. Suomenkin pitäisi erota heti, loppuisi rikollisten, loisien ja kerjäläisten tänne tulo

Äänestä
  • ranska ja italia samalaisia mustapäämaita kuin afrikkalaiset, sinne ne ne käy -mustapäät, ei englantiin tai suomeen

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minä-,. kirjoitti:

Schengenin sopimuksesta ellei pakolaistulvaan saada jotain rotia. Tuntuu siltä, että Ransalaisilla päättäjillä on järkeä päässä enemmän kuin muilla EU johtajilla yhteensä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu