yksikin kalja

suomen valtiovalta keksi sittenkin keinon päästä ikävistä työttömyysluvuista eroon

lasketaan kirkkaan verot samalla kun ylläpidetään kasikymmentluvun autot kustannustehokkaina nykypäivän liikennerytmissä.

yhtälön seuraamukset ovat luettavissa huomisen lehdistä
3685
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

mahtaako olla selaimessa vikaa?

Äänestä
  • toista pullonavaajaa.

    Äänestä

Kyllä niillä kerkiää, ainahan voi lähteä vähän varhemmin, autot on vanhemmatkin, ihan riittävän hyviä, ei muuta kuin rauhallisesti vain, sitten ei tule kolareitakaan, uudet tunnottomat herkempiä kolareille, ei hyvä sekään

Äänestä

Kommentoi aloitusta


on liikaa kirjoitti:

suomen valtiovalta keksi sittenkin keinon päästä ikävistä työttömyysluvuista eroon

lasketaan kirkkaan verot samalla kun ylläpidetään kasikymmentluvun autot kustannustehokkaina nykypäivän liikennerytmissä.

yhtälön seuraamukset ovat luettavissa huomisen lehdistä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu