Romani-työryhmä täysin aseeton

Iltalehti raportoi tuoreesta Romanityöryhmän tuloksesta, tai itseasiassa tuloksettomuudesta.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011042713616314_uu.shtml

"Romanikerjäläisten ongelma pitäisi ratkaista EU:n tuella jäsenvaltioissa, linjaa Helsingin kaupungin asettama työryhmä."

Pallo meni siis takaisin EU:n kasvottomien ja nimettömien byrokraattien armeijan käsiteltäväksi.
361
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Helsingin virkamieskunta on täysin kädetön. Ollappa vielä Eila Kännö hengissä.
Päin persettä ollaan menossa. Kännö vastasi aikoinaan maahanmuutto politiikasta, toki hallituksen kanssa.

Äänestä

VÄTYS PORUKKAA, joka kyllä nostaa sen pikku korvauksen, mut ei pane tikkuukaan ristiin. Tommonen "työryhmä" olis pitänyt vaihtaa heti sellaseen väkeen, jolla on hampaat ja sellanen joka tekee ensin ja kysyy jos on tarvis sitten myöhemmin.

Romanien ongelma EI KUULU SUOMELLE missään muussa muodossa, kun et romanian OMIEN päättäjien patistaminen hoitaa asia kuntoon HETI. Jos ei pysty, niin KENKÄÄ EUn toiminnasta pitää antaa. Tää voi voi meininki ei auta ketään.

RANSKA on ainoa EU maa joka on tajunnut millanen ONGELMA on tämä C luokan pakolaisväki ja vaatii, et rajat pannaan kiinni ainakin väliaikasesti. Mut tää tyhmä suomi vaan antaa toisten pissii tontille ja ei tee mitään.

Vapaaliikkuvuus ja muut vastaavat seko seurueet voisi ihan itse liikkua vaikka sinne romaniaan ja pitää niitä kädestä ja antaa AMIA RAHOJAAN (= isin rahoja).

Äänestä
  • pitäiskö suomen nostaa maksua vaikka 10000 e per romaani että ne pysyis pois suomesta .

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


näin meillä taas kirjoitti:

Iltalehti raportoi tuoreesta Romanityöryhmän tuloksesta, tai itseasiassa tuloksettomuudesta.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011042713616314_uu.shtml

"Romanikerjäläisten ongelma pitäisi ratkaista EU:n tuella jäsenvaltioissa, linjaa Helsingin kaupungin asettama työryhmä."

Pallo meni siis takaisin EU:n kasvottomien ja nimettömien byrokraattien armeijan käsiteltäväksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu