Sertralin & silmien veto-oireet

Voiko Sertralin aiheuttaa silmien veto-oireita? Syön sitä 50 mg/päivä. Onko kellään kokemuksia? Kun Sertralinin annosta nostettiin sataan mg:hen, veto-oireet pahenivat. Syön montaa eri lääkettä ja yritän päätellä, että mikä aiheuttaa noita kiusallisia oireita....
2492
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mitä tarkoittaa veto-oireet?

Äänestä

Voi. Ota yhteyttä lääkkeen määränneeseen psykiatriin, sovitte jatkokäytöstä tai käyttämättä jättämisestä.
Mitä muita lääkkeitä sinulla on käytössäsi?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


k-a-n-e-l-i- kirjoitti:

Voiko Sertralin aiheuttaa silmien veto-oireita? Syön sitä 50 mg/päivä. Onko kellään kokemuksia? Kun Sertralinin annosta nostettiin sataan mg:hen, veto-oireet pahenivat. Syön montaa eri lääkettä ja yritän päätellä, että mikä aiheuttaa noita kiusallisia oireita....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu