"Portugalin tukipaketin hyväksyminen voi olla Suomen etu". -Näin toteaa Soini nyt Ylen haastattelussa. Onpa Soinin takki hyrrännyt taas ennätystahtiin.
http://www.taloussanomat.fi/politiikka/2011/04/30/soini-ylelle-portugalin-pelastaminen-voi-olla-suomen-etu/20116137/12
http://www.taloussanomat.fi/politiikka/2011/04/30/soini-ylelle-portugalin-pelastaminen-voi-olla-suomen-etu/20116137/12
Vastaukset 20
Vanhimmat
Tarvittiin vain 2 viikkoa ja Soinin takki kääntyi !
Ministerinkyyti se polttelee jo Timon mielessä!
Nyt... nyt todella NÄEN! Hän on JUUDAS! Tämä... tämä on oi niin hirveää!
voi jumalauta soini,nyt mättää ja perkeleesti. meneekö nyt luotto,laula pian totuus ulos. mitään velkoja ei taata ja siinä kaikki.
mikään ei ole muuttunut,lupausta ei saa,ei pidä muuttaa. maksakoot jokainen itse,koska itse ovat ongelmatkin luoneet.
muuten menee takinostoksi,entinen ei kelpaa.
Soini tahtoo jäädä historiaan ministerin -tittelillä. Siinä ei vaalitulos tai kansantahto enää paina mitään. Äänestäjät petetään, mutta valta ja rahat on jo saatu, muusta viis
Onpas siinä miehellä selkärankaa :)
Mahtaa persujenäänestäjiä nyt vituttaa :)
Seuraavissa vaaleissa en äänestä persuja. Soini osoitti, ettei ole yhtään parempi vanhan vallan pellejä.
vajaamielinen kuullun ymmärtämisen vaikeutta ???
Juuri niinhän ei mestari soini sanonut ..
Tämä viherpellejen katkeruus vaalitappion jälkeen alkaa olla huvittavaa.
Kun ei persekairaus viher sosialismi lähtenyt enään lentoon, niin pitää yrittää mollata vaalitulosta.
SÄÄLITTÄVÄÄ !!!!!!!!!
Haista sinä sitä itteään vaan,sun sonnis pettää sut junttura!!! No mukavaahan tämä on,laskee sonnilaisten kannatus pohjalukemiin :)))
http://areena.yle.fi/video/1304151343119
Jos nyt kuuntelisit MITÄ soini sanoo...
Todella asiallinen ja hyvät vastaukset.
Avaa toinen sivu ja jätä auki voit surffata ja kuunnella...
Aika vaikea tilanne soinilla. Jos joistain tukipaketeista on jo sovittu, voi olla aika vaikea perääntyä. Tärkeintä kai tulevaisuudessa on se että EU politiikkaan saadaan muutosta siihen miten konkurssimaat hoidetaan
sopimuksia voi aina muuttaa,ne on luotu muutettavaksi. turhaa paskan jauhantaa sopimusvaikeudet. mikään ei ole pysyvää,ei edes eu-sopimukset ja se pitää
nyt viimein käsittää.
ei ole sovittu pitävästi suomessa on eduskunnan hyväksyttävä....
PALKKA NOIN ISO ?
VOI PERKELE.
kun kansalainen mies tahi nainen työstäni valittaa
niin silloin heti suustani hän vastauksen saa..
älä selitä, älä selitä, ei se kannata ollenkaan
turha on sun selittää, se pahentaapi vaan..
http://www.youtube.com/watch?v=FTZ2-wLqnCY&feature=related
Ehta kokoomuslainen.
Siinnä ei kansan tahto paljoa paina kun on ihmisenä mahdollisuus jäädä historiaan jopa yhden maan ministerinä eikä minään random roskasakkina.
JYTKY TULI!
Täällä taas tyhjät tynnyrit kolisevat. Soini ei ole takkiaan kääntänyt ja uskon, ettei tule kääntämäänkään. Mistään ei olla vielä päätetty. Odotellaan ja
Katsotaan mitä tapahtuu.
Hölmöt ette vaan ymmärrä, että suoli24 operaattorit tekevät näitä persuvastaisia aloituksia propaganda tarkoituksessa, kun eivät ole vieläkään toipuneet koville ottaneesta vaalitappiostaan.
Soinin kanta oli ihan selvä ennen vaaleja - Ei EU:lle. Nyt ollaan ihan onnessaan tukemassa Portugalia EU paketteja yms. yms.
Et vain hyväksy että Soiti petti kannattajansa, hän varmaan saisi vaikka kirjaimellisesti kusta sinua silmään ja silti pitäisit häntä Jumalanasi.
eikä tämä ole edes ensimmäinen takin kääntö!
Miten mm. puoluetuet, jotka nyt kyllä kelpaavat,
vähän aikaa sitten huudettiin niiden leikkaamista.
Entä pakolaispolitiikka.
Veikkaan, että ennen juhannusta Soinilla on iso jytky HOUSUISSAAN.....