T.Hakkaraiselle kansalaiskeräys

Ehdottaisin keräystä Teuvo Hakkaraisella jotta saataisiin mies ilman veronmaksajien rahoja maailmalle.

Kohteina olisi esim, Irak, Tunisia ja vaikkapa Ghana.

Mies pääsisi näkemään eri kulttuureja ja kenties oppisi jotai uuttakin?

Jos keräykseen saataisiin riittävästi osallistujia niin menolippu ainakin saataisiin helposti kasaan.
868
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ei tarvi matkustaa. Meillä täällä kotimaassa on ihan tarpeeksi näitä kultturelleja mamuja. Heidän avullaan kukatahansa kansanedustajakin sivistyy hyvin.

Äänestä

Ehkä kannattaisi opettaa ensin lukemaan ja kirjoittamaan... pukeutuminenkin tuottaa vielä aikuiselle miehelle vaikeuksia... lähes eläkeiässä eikä edes "poju" kravattia osaa solmia.

Äänestä

Perustaisitte sellaisen keräyksen, jos kerran Hakkaraista fanitatte, että veronmaksajien ei tarvitsisi kustantaa Hakkaraisen firmaan uutta lajittelulinjaa.... Ihan laillisesti voitte kerätä Hakkaraiselle rahaa ja vaikka rahaa menolippuun Ghanaan ( hän tuskin on siellä koskaan käynyt turistimatkailemassa, vaan lieneepi lähinnä Kanariansaarten matkalilumiehiä tämä...), kunhan teette asiasta verottajalle ja muille viranomaisille asiallisen ilmoituksen.

Minä esimerkiksi tällä hetkellä köyhänä ihmisenä, jolla ei ole suurinpiirtein ehjiä kenkiä - tai no yhdet ehkä, ja joka en koskaan ole yhteiskunnalta suurellisesti mitään tukia saanut, en halua, että kun mä parin kuukauden päästä menen töihin, että mm. minäkin, maksan palkastani Hakkaraisen yksityisyrittäjyyttä... Tulen muutenkin sitäpaitsi maksamaan vielä jos vaikka mitä, niin ei kiitos tuota. Tarvitsen ruokaa.

Äänestä

mää voisin vaikka yksin maksaa sille menolipun potsovanaan

Äänestä

Mitä olen lukenut niin varsin sivistymätömältä vaikuttaa... jos Suomen asiat ovat tuollaisten käsissä niin ojaan mennään, mies ei kykene edes omaa talouttaan hoitamaan. Hakkarainenkin on näitä EU-tuki elättejä... näiden EU rahaa kuppaavien vuoksi jäsenmaksut nousevat.

Hakkaraisen sahayhtiölle isot EU-tuet:
http://www.ksml.fi/uutiset/talous/hakkaraisen-sahayhtiölle-isot-eu-tuet/667137

Äänestä

Toinen kansalaiskeräys voitaisiin järjestää jotta saataisiin Hakkaraisen EU-tuki-sahalle ympärivuorokautinen palovartiopäivystys.

Äänestä
  • Aika kornia on että nämä EU:ta eniten vastustavat maalaiset ovat juuri niitä joiden elämä EU-tuilla kustannetaan!

    Kehäkolmosen ulkopuoli elää EU-tuilla.

    Äänestä

  • Ihana paha EU kirjoitti:

    Aika kornia on että nämä EU:ta eniten vastustavat maalaiset ovat juuri niitä joiden elämä EU-tuilla kustannetaan!

    Kehäkolmosen ulkopuoli elää EU-tuilla.

    böndellä vielä omilla tuloilla eletään ja on eletty. Jos kehäkolmosen sisäpuolen saamat investointituet vietäisiin, niin tuskin jäisi montakaan mökkiä ja teollisuushallia sinne pystyyn. Porvookin olisi pieni käpykylä kehäkolmosen päässä, jos valtion myöntämät investointiavustukset Nesteelle revittäisiin rakennusten kivijaloista irti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Teuvo-fani kirjoitti:

Ehdottaisin keräystä Teuvo Hakkaraisella jotta saataisiin mies ilman veronmaksajien rahoja maailmalle.

Kohteina olisi esim, Irak, Tunisia ja vaikkapa Ghana.

Mies pääsisi näkemään eri kulttuureja ja kenties oppisi jotai uuttakin?

Jos keräykseen saataisiin riittävästi osallistujia niin menolippu ainakin saataisiin helposti kasaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu