Eilen nelosen uutisissa

Oliko siellä jotain juttua, että jossain päin pohjanmaata on pidätetty useita miehiä joistain seksuaali rikoksista? Nimittäin en löytänyt tietoa mistään, mutta näin olin uutisista kuulevinani. Tosin käänsin juuri neloselle jutun loppuessa.
2205
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Toisessa iltapäivälehdes oli samaa juttua tänään... so what?

Äänestä

Kaksi pidätettynä ja toinen heistä laskettu vapaaksi jo. Syytteessä 12-15 vuotiaisiin sekaantumisesta. kaverit ite 19-25...jotain noin. Toinen juttu on pedofiilimateriaalia tietokoneella. Siitä löytyy 40 ihmistä. hesarista tiedot.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yly kirjoitti:

Oliko siellä jotain juttua, että jossain päin pohjanmaata on pidätetty useita miehiä joistain seksuaali rikoksista? Nimittäin en löytänyt tietoa mistään, mutta näin olin uutisista kuulevinani. Tosin käänsin juuri neloselle jutun loppuessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu