USA tahi Barack Hussein Obama ei näytä tippakaan
olevan huolissaan Al-Qaidan ydinpommiuhkauksesta.
Asiaan vaikuttanee se että uhkauksessa uhiteltu
ydinpommi räjähtäisikin täällä Euroopassa.
No...
Al-Qaida varoitti Eurooppaan kätketystä ydinpommista
"Pommi räjäytetään, jos Osama bin Laden kuolee tai vangitaan."
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2011050213643636_ul.shtml
olevan huolissaan Al-Qaidan ydinpommiuhkauksesta.
Asiaan vaikuttanee se että uhkauksessa uhiteltu
ydinpommi räjähtäisikin täällä Euroopassa.
No...
Al-Qaida varoitti Eurooppaan kätketystä ydinpommista
"Pommi räjäytetään, jos Osama bin Laden kuolee tai vangitaan."
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2011050213643636_ul.shtml
Vastaukset 21
Vanhimmat
USAN Presidentti on siis Barack Hussein Obama,
ei siis Osama Bin Laden tai Saddam Hussein...
kuten helposti Osamat, Obamat tai Husseinit
voisi mennä sekaisin...
http://www.youtube.com/watch?v=nyl9FMHRfOE
Ydinpommi on mahdollinen. Jos sellainen on, siinä lukee Made in Pakistan.
Ydinasevaltio Pakistan on ollut viimeisen vuosikymmenen ajan islamistiterroristien tärkein tukija, mutta USA ei voi puuttua sen tekemisiin kovinkaan rankalla kädellä juuri sen vuoksi, että maalla on ydinaseita.
Ehkä tuokin aiemmin annettu uhkaus:
"Pommi räjäytetään, jos Osama bin Laden kuolee tai vangitaan."
paljastaa jotakin ?
Tai se että muka Osama bin Laden talolta oli matkaa vain 100m. erääseen pakistanin armejan tukikohtaan ?
Tai kun jenkit eivät kertoneet etukäteen pakistanin armeijalle iskusta (kertoivat ehkä Pakistanin tiedustelupalvelulle minkä kuvittelisi olevan jo solutettu jenkkien toimesta ) ?
Jos se ydinpommi olis Yhdysvalloissa niin Osamaa ruokittais parhaillaan hopealusikalla Plaza hotellissa ja ylläpito loppu elämäks. Itse en usko että Yhdysvallat olisivat onnistuneet tappamaan Osaman. Jotain ihme keljuilua ja vedätystä vaan. Tahdon nähdä todisteita enkä mitään vuosia vanhoja feikki kuvia Osaman ruumiista.
Lisätään vielä, että uskon Osaman potkaisseen tyhjää jo hyvän aikaa sitten. Tästä ei vaan kukaan al-qaidan ulkopuolinen tiedä.
Niinpä, nyt kaikki äkkiä polvilleen armoa anomaan, että oma henkikulta säästyy, vitut muista. Sitten työnnetään pää syvälle hiekkaan, ettei kukaan vaan luule, että ollaan jollain puolella.
Paskoitko jo housuihisi?
Suomalaiset ilmeisesti kuvittelevat, että se vapaus, josta tännekin kirjoitellessanne nautitte, on itsestäänselvyys ja ihmisen luonnollinen olotila. Kaikki ne oikeudet mitä teillä on, tippui vain taivaasta yksi päivä ja nyt ne teillä on. Sillä selvä(?)
Voisi kai sanoa, että ihminen joka ei tarvittaessa ole valmis puolustamaan vapauttaan, ei sitä koskaan ansainnutkaan.
Osuipa kohdallesi äläbäwäbälän virittämä salkkupommi tai ei, koittaa sinunkin aikasi ennemmin tai myöhemmin. Vai kuvitteletko oikein nöyristelemällä eläväsi ikuisesti?.
naisilla! Kiitokset mm. Minna Canthille
Virallisesti terrori valmiutta on nostettu ympäri maailmaa. Jos pommi on olemassa jossain se todennäköisesti pian räjähtää.
James Bond on lähetetty toki sitä pysäyttämään.
Tästä saisi kyllä hyvän Bond elokuvan, joka perustuisi todellisuuteen.
007 -Dead or Alive
Kuinka pahaa tuhoa tapahtuisi jos esimerkiksi Euroopan
jossain pääkaupungissa tosiaan räjähtäisi ydinpommi?
Ja olisiko se Lontoossa, Berliinissä, Madridissa, Kööpenhaminassa...
Helsingissä?
http://www.youtube.com/watch?v=_rHrV2QhArA
että Bin Laden oli terroristijohtaja joka on vastuussa tuhansien ihmisten kuolemasta. Ja sai lopulta surmansa operaatiossa siitä huolimatta että yritti käyttää jopa naista ihmiskilpenä. Operaatiolla ei ollut mitään tekemistä sen kanssa, että Osama on muslimi.
Nyt jos muslimit suorittavat terrori-iskun. Jopa ydinaseella euroopan siviiliväestöä vastaan. On se ISLAMIN isku, joka oikeuttaa totaaliseen vastaiskuun. Ydinisku euroopassa johtaa totaaliseen sotaan, jossa kysymys ei ole enää siitä, tuhotaanko perkeleelliset täydellisesti. Kysymys on siitä, jätetäänkö jälkipolville edes museon verran jäämistöä islamismin aikakaudesta.
Pommi vaikka Lontoossa olisi täydellinen katasrofi. 911 jäisi kirkkaasti sen varjoon.
Al Jazeera uutisoi tietysti kuolemasta myös:
muslimimaissa tietysti oma manipuloiva valtamedia
TV-propagandoineen kuten meilläkin.
Ei ole siis täysin mahdotonta että tästä seuraisi
eräänlainen ketjureaktio, pyhä sota pommeineen yms.
http://english.aljazeera.net/news/americas/2011/05/2011522132275789.html
Ainakin venäjällä on kehitetty repussa kannettava ydinpommi ja mikä pahinta niitäkin on laskujen mukaan kadoksissa. Kyllä Osaman porukka niistä hyvän hinnan maksaa, kysyvät vaan jotta kelpaako dollarit !
oletko noiden sadunkirjoittajien armoilla?
lopeta nyt jo uskomisesi joulupukkiin ja kasva aikuiseksi.
MUISTA: ÄLÄ USKO MEDIAA JOTA RAHA OHJAA:
Al-Qaidan uhkaus on ollut pelkkää tyhjää retoriikkaa. Kais se nyt tajuttiin. "Salut"
teräviksi jo hyvissä ajoin.
Jos katastrofi ja siitä seuraava velvollisuus lankeavat kannettaviksemme.
Mutta jospa South Park -jakso jossa Suomi
tuhotaan ydinkärjillä olikin enne tai salaista tietoa...?
No joka tapauksessa... Al-Qaidasta ei niinkään ole tietoa mutta sen sijaan tietovuotosivusto Wikileaks on paljastanut, että Yhdysvallat säilyttää ydinohjuksiaan useissa Euroopan maissa.
http://www.youtube.com/watch?v=9ULZMnM-w8w
"Wikileaks documents show Al Qaeda has nuclear bomb"
http://www.examiner.com/conservative-in-national/wikileaks-documents-show-al-qaeda-has-nuclear-bomb