EU:Osaman kuolemasta turvallisempi maailma

Ja paskat. Tuommoisiako "tietäjiä" EU:ssa todella on ?
Menee vaan pahemmaksi koko homma.

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2011050213645637_ul.shtml
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mitä turvallisuutta se on, jos USA varoittaa kansalaisiaan matkustamasta mihinkään ja Britannian hallitus on julistanut lähetystönsä punaiseen hälytystilaan?

Lyhyellä tähtäimellä Osaman kuolema tekee maailmasta vaarallisemman paikan, koska al-Qaida kostaa.

Pitkällä tähtäimellä asialla ei ole merkitystä, koska eristyksissä elänyt bin Laden oli jo vanha ukko vailla muuta kuin symbolista valtaa koko järjestössä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ddsdvs kirjoitti:

Ja paskat. Tuommoisiako "tietäjiä" EU:ssa todella on ?
Menee vaan pahemmaksi koko homma.

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2011050213645637_ul.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu