Wikileaks paljasti CIAn "maailmanlopun" asiakirjan

E.O.T.W plan

Wikileaks on paljastanut nettisivuillaan CIAn salaiseksi luokitellun E.O.T.W. ( "End of The World") -asiakirjan. Asiakirjassa mainitaan monelta eri taholta saadut konkreettiset tiedot vuoteen 2102 ajoittuvista maailmanlopun tunnusmerkeistä. Dokumentissa on maininta mm. kuuhun rakennettavasta massiivisesta tukikohdasta ja Mars lentojen aikataulun toteuttamisesta ja erityyppisten avaruusalusten valmistamisesta Mars- ja kuulentoja varten.

Asiakirjassa mainitaan myös Noa-projekti joka on suunnitelma ihmiskunnan pelastamisesta Mars planeetalle. Koko ihmiskuntaa ei voida pelastaa, vain muutamia kymmeniä tuhansia tarkkaan valittuja henkilöitä molemmista sukupuolista.

Maailmanlopun -asiakirjassa mainitaan Mayojen kalenterin tahallinen päivämäärämuutos, se on osa E.O.T.W suunnitelmaa.

http://www.wikileaks.com

25

1113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hermiot

      Niinhän se on, elämästä ei selviä hengissä. Loppu tulee tavalla tai toisella, ennemmiin tai myöhemmin.

      Mitäpä tuota maailmanloppua sen enempää odottelemaan ja murehtimaan koska voihan olla, että sitä jääpi vaikkapa auton alle huomenissa tai pumppu ottaa ja pettää.

      Onhan se hienoa kun tehdään suunnitelmia ihmiskunnan pelastamiseksi. Mutta kun nyt tarkemmin asiaa rupeaa pohdiskelemaan niin onkohan siinäkään loppujen lopuksi mitään järkeä. Voi Mars-planeettaa parkaa jos ihminen pääsee joskus sinne samoja tuhoja tekemään kuin täällä kotoplaneetallakin.

    • Me Again

      2102? Voi, pojat. Minä jo tuhlasin kaikki rahani...

    • viuhs

      hyvä=) eipä tartte olla sitä kokemas =D jollei ny ihmeen kaupalla makaa vihanneksena vanhainkodis

    • Hyvä vaan!

      Ihmiskunta -siis itseni mukaan luettuna- joutaakin hävitä Maasta. Toivon että muu luonto ja eläinlajit pelastuisivat.

      Ihminen on pahin eläinlaji, nisäkäs, joka tuhoaa kaiken elollisen. Parasiitti.

      Pentti Linkola sanoi fiksusti, että kehitysmaiden suurkaupunkien vesijohtovesi pitäisi myrkyttää niin maapallon väkilukua saataisiin pienennettyä.

    • Totuus esiin

      Ei tartte ootella noin pitkään. Loppu tulee paljon aiemmin.
      Nimi. varmatieto

    • qqqqqqqqqqqqqukko

      tuota asiakirjaa on sanottu huijaukseksi, mutta miksi se sitten löytyy cia.n arkistoista?

      ei savua ilman tulta siis

    • tilaaa

      Kuka myy tikettejä tonne Marssiin?
      Voiko maksaa Sololla?

    • sappua

      Ei maailma voi loppua, sillä se on ikuinen eli ajaton. Aineellinen maailma tosin saattaa loppua kun happi ja muu elämää ylläpitävä loppuu.
      Toinen asia on jos joku suhteuttaa oman rajallisuutensa ikuisuuteen, mutta se onkin sitten harhaa.

    • hyppääJO

      ..loppu tulee ku hyppää tarpeeksi korkeelta, ei tarvii venata mihinkään päivämäärään asti..

    • sionlion777

      Hurjemmaksi käy eksytys maapallolla. Kohta ei pieni kulkija tiedä mitä tehdä mutta onneksi on olemassa pelastussuunnitelma joka avautuu Raamatusta.

    • wefg5

      Ja ne jotka tekevät meidän puolesta päätöksiä uskoovat tohon ????

    • tallastatanaan

      Ehkä jotain CIA:n työntekijää on ruvennu trollottamaan? Maailmanloppu tulee tai ei tule, tulis edes nopeesti, jos tulee.

    • dead line siirretty

      no niin, on jo hyvissä ajoin varauduttu ettei maailmanloppua 2012 tulekaan.

      seuraava dead line onkin jo sitten 2102.

    • .

      "Syökäämme ja juokaamme sillä huomenna kuolemme"

    • rt7eyy

      Kohta rysähtää!

    • etgbwtg4

      Ohoh, tuo wikileaksin juttu onkin totta, kurkatkaapas.

      • guest

      • Ytre
        guest kirjoitti:

        Marsiin on jo alettu rakentamaan NOA-projektin tiimoilta.

        http://www.aamulehti.fi/cs/Satellite/Ulkomaat/1194682094413/artikkeli/mies sanoo loytaneensa marsista merkin elamasta katso hanen kuvaamansa video.html

        You tubesta on poistettu se filminpätkä missä se rakennus näkyy,miksiköhän?Onko mustalla apinalla eli obamalla ollut sana sanottavana?Tai nasa vai kuka käskenyt poistaa pätkän.


    • tieteilijä

      Ilmastomuutos katastrofin syynä!?

      Olosuhteet voivat muuttua yllättäin, äskettäin jäätiköt sulivat pikavauhtia ja kohta voi olla edessä pieni jääkausi, jos pysyvät lumet tulevat jo syyskuussa esimerkiksi v. 2011. Aurinkokunta siirtyy linnunradan ekvaattoritasolle v. 2012 ja oletettavasti siellä on pölyä enemmän ja auringonsäteilyn määrä maapallolla voi vähetä! Voinee sataa hiekkaakin taivaalta! Puoli vuotta ilmeisesti ja toisella puolivuotiskaudella aurinko sieppaa hiekat! Voi tulla siis ravintopulakin, jos viljely ei tuota riittävästi eväitä, mutta maapallon eteläpuolella esimerkiksi tai pohjoispuolella voi onnistua tuottaminen tuolloinkin siis.

      Maapallon hapenmäärä on vähentynyt, 1900 luvun alussa oli 22 % happea, 1900 loppupuolella 21% ja 2000 vuoden alussa 20% tietämillä, mutta jo viime marraskuussa 2010 oli vain 19% uutisen mukaan.
      Ihmiset pystyvät käyttämään yleensä vain yli 16% olevan hapen ja kerrallaan 2% eli pitäisi olla ainakin 18% happea, jotta hengitys sujuisi hyvin, mutta ei sillä happimäärällä liene toiveita enää urheilusaavutuksiin ja kuolemantapaukset urheilukilpailuissa lisääntyvät! Vastaavasti myös hevoskilpailuissa.
      Jumbojetit polttavat valtavia happimääriä ja vuoden 2012 syksyllä tuo hapenpuute alkaisi arvattavasti vaivaamaan ja joulukuussa 2012 voi kuolla jo valtavia määriä ihmisiä ja eläimiä, jos eivät pysäytä ajoissa lentoliikennettä. Sillä hapentuotto vähenee talvisaikaan ja hakkaavat sademetsiä yhä kiihtyvää vauhtia ja meret saastuvat ja voi hapentuotto niissäkin häiriintyä ja aavikoituminenkin on jatkunut!
      Turmio voi siis yllättää, jos eivät ota huomioon tuollaisia asioita!
      Kannattaa siis hankkia hyvät talvivaatteet ja isolehtisiä huonekasveja!
      Jeesus sanoi:"Valvokaat ja kaikille Hän sanoo, Valvokaat!"

      • oottepahassujamokoma

        XDDDD
        Kahvit näppiksellä!


    • mika matti

      on joku muukin okkultisti sanonut,että menee n 100 vuotta.pohjoisnapa jotenkin kulkee rataa.2104.itse sanoisin 2030-2039.

    • mika matti

      nostradamus ennusti lopullisen tuhon.vuosi 3797. ollaan silloin siirtokunnissa,eli ihminen kun lähtee maasta,niin se ei estä maailmanloppua.maapallo,milloin se tuhoutuu,en tiedä.kuulemma,on jo tullut pysyviä tuhoja.

    • 2012 nyt

      Uh huh...

    • yksuneksijavaan

      Tuohonko se minun uneni viittasikin? Tiedän että täällä vihataan pihoa ja sen profetia juttuja, mutta laitoin uneni tyypin sivuille kuitenkin.
      Unessa olin jossain aluksessa, Jeesus käveli ohitseni näyttääkseen jotain ja hän näytti seinän läpi ulkomaailman. Näin maiseman joka punotti. Kaukana oli pilvenpiirtäjän näköisiä taloja, kuin pieni kaupunki, ja siellä soi ilmahälytyssireenit. Taloissa ei ollut ikkunoita eikä kulmia. Ne olivat erilaista materiaalia kuin nykyiset. Sen muistan että Jeesus sanoi että yli 100.000 haudataan sille paikalle. Sitten hän sanoi: nyt se tapahtuu. Näin tulirintaman tulevan taivaanrannan takaa, ja se iski taloihin, jotka lensivät kuin lapsen palikat. En tiedä mikä aiheutti tulirintaman tulon, mutta uni muuttui pian, ja maa oli musta, kuin palon jäljiltä, eikä punottanut enää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa

      Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol
      NATO
      257
      4151
    2. Stefu haikailee

      Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      264
      3391
    3. Harmi mies ettet arvostanut

      Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku
      Ikävä
      154
      1768
    4. Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!

      Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1625
    5. Lavrov väläyttelee WW3:sta

      Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,
      Maailman menoa
      296
      1406
    6. Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?

      Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      131
      907
    7. Voiko hyvää omatuntoa ostaa?

      Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo
      Sinkut
      235
      850
    8. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      115
      806
    9. anna hänen mennä

      Jos rakastat jotakuta, anna hänen mennä. Jos hän palaa, hän oli aina sinun. Jos ei, hän ei koskaan ollut. Tällaiseen rakkauteen tämä mies uskoo.
      Ikävä
      54
      769
    Aihe