Klo 14:15
” Soini sanoi haluavansa Kataiselta suoran vastauksen siitä, voiko perussuomalaiset päästä hallitukseen, vaikka puolue ei suostu äänestämään Portugali-paketin puolesta.”
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/111749-timo-soini-”raja-tuli-vastaan”
klo 18:07
” Soinin mielestään on turha haikailla mahdollisuudesta, että perussuomalaiset voisivat äänestää Portugali-pakettia vastaan ja olla silti hallituksessa.”
http://www.demari.fi/uutispaiva-demari/uutiset/uusimmat/1224-perussuomalaisilta-kovat-reunaehdot-hallitukselle
Tuliko tuossa välissä kielteinen vastaus vai onko Soinin suuhun laitetut, toisensa poissulkevat lausunnot vain normaalia suomalaista journalismia?
Medialta pitäisi kieltää totuudenpuhuminen vankila- ja rökälesakkorangaistuksen uhalla. Silloin kansalaiset saisivat paljon paremmin selville mitä on tekeillä. Nyt kun ne sekoittavat totta ja tarua, siitä ei ota selvää pirukaan.
Suomalaista journalismia?
2
<50
Vastaukset
- seri52
No, äänestin perussuomalaisia siksi, että he ovat vaikuttamassa asioihin. En sen takia, että he vain miettivät asiaa. Ja minulla on ainakin selkeä kanta ( ja niin varmaan Soinillakin Portugalia tuetaan, mutta ehdot pitää olla määritelty oikein).
Sry olen vain yksi äänestäjä. Mutta Perussuomalaisten pitää olla hallituksessa en äänestänyt ihmistä oppositioon.
Minä vielä tovon kun ollaan hallituksessa saamme meille todella tärkeitä asioita läpi. Näin ainakin vielä uskon. - joo o
Soinin omin sanoin.
http://www.youtube.com/watch?v=FdNQgWwPoV8
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614178Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2643408Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541777Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251634Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961413Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132919Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235853en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115817Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe17780
