Kreationistien alkuperä?

Heips,

olen tässä mietiskellyt, että koska kreationistit eivät tunnu istuvan minnekkään tunnettuun sukupuuhun (paitsi omaansa), niin voisiko sittenkin olla niin, että joku on heidät luonut?

Kiistattomana esimerkkinä tästä on, että me muut kehitymme.

K
1117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

"Kiistattomana esimerkkinä tästä on, että me muut kehitymme"

No mitäs sinulle on kehittynyt? Jokos amisviikset on alkanu kasvaan, sitäkö tarkoitit?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kuluttaja kirjoitti:

Heips,

olen tässä mietiskellyt, että koska kreationistit eivät tunnu istuvan minnekkään tunnettuun sukupuuhun (paitsi omaansa), niin voisiko sittenkin olla niin, että joku on heidät luonut?

Kiistattomana esimerkkinä tästä on, että me muut kehitymme.

K

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu